• slajd3
A A A

Chodzież, dnia 26 LISTOPADA 2017 r.

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św.. W środę do Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Proszę przynieść kartki z nabożeństw różańcowych.
3. W środę o godz. 18.00 w auli Domu Parafialnego wykład ks. prałata Jana Stanisławskiego dotyczący aktualności słów bł. Adolfa Kolpinga w naszych czasach: „ Bez religii znaczy w istocie tyle samo, co przeciwko religii, we wszystkich ludzkich stosunkach”.
4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Okazja do Komunii św. co 20 minut. Objazd chorych z posługą przedświąteczną będzie w sobotę 9 grudnia.
5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi początek o godz. 17.45. Odmówimy jedną część różańca połączoną z rozmyślaniem i Msza św. Warunki I nabożeństwa sobót są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
6. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
7. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7360 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Na przyszły rok zaplanowana jest renowacja i złocenie ołtarzy : św. Antoniego i św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz ambony i stalli kanonickich.
8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Na każdej Mszy św. święcone będą opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.
9. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca kosztuje 13 zł, a mała 7 zł.
10. Parafialny Zespół Caritas jak każdego roku zaprasza Drogich Parafian do wzięcia udziału w świątecznej akcji „ Parafianie – Dzieciom”. Osoba bądź rodzina przygotowuje paczkę konkretnemu dziecku. W przyszłą niedzielę będą rozdawane karnety z imieniem i wiekiem dziecka.
11. Tak jak przed rokiem Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotował papierowe torby tzw. „Tytkę Miłosierdzia”. Są wyłożone na stołach w przybudówce , prosimy o zabranie. Wypełnione żywnością lub środkami czystości, prosimy o zwrócenie do biura Caritas w Domu Parafialnym do 18 grudnia. Dar ten zostanie przeznaczony najbardziej potrzebującym w parafii, aby mogli godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
12. Odpust ku czci świętego Mikołaja pierwszego patrona obchodzić będziemy w czwartek 7 grudnia . Szczegóły podamy za tydzień.
13. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od II niedzieli adwentu. O szczegółach poinformujemy.
14. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Krzysztof.
15. W sobotę 2 grudnia o godz. 11.00 w Dniu Osób Niepełnosprawnych w CHDK organizowane jest spotkanie integracyjne. Szczegóły zaproszenia są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:
1.Jesień w koloratce – codzienność księży emerytów.
2.Modlitewnik 5 minut dla Boga.
W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:
1. Papież Franciszek jedzie do Azji – wierzymy, że papieska wizyta przyczyni się do wzmocnienia pokoju.
17. Jest również najnowszy numer L,osservatore Romano – zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Anna Krzyżanowska l. 83, Bogdan Nagórny l. 74 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook