slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu , od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe – program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Rekolekcje prowadzi ks. Sławomir Rachwalski proboszcz parafii św. Józefa w Raczynie. Nauki rekolekcyjne codziennie do środy włącznie o godz. 8.00 i 18.30 dodatkowo w środę o godz. 17.00. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie rekolekcyjne dla rodziców dzieci I komunijnych, a we wtorek dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 SP i II i III gimnazjum. Ofiary zbierane w środę będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie. Zechciejmy skorzystać z tego adwentowego czasu, który jest nam dany. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału w Mszach św. „Roratnich”, które są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Natomiast „Roraty” dla młodzieży w piątek w kościele Nawiedzenia NMP. o godz. 19.30.
 4. We wtorek od godz. 15.30 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewno – formacyjne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 5. W środę 13 grudnia przypada 36 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach, wszystkich prześladowanych i o naszej umiłowanej Ojczyźnie.
 6. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 18.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.30 Msza św.
 7. W niedzielę przypada 81 rocznica urodzin papieża Franciszka, pamiętajmy o Namiestniku Chrystusowym w naszych modlitwach.
 8. W niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Po Mszy św. możliwość indywidualnego błogosławieństwa. Imiona dzieci prosimy przed Mszą św. zgłosić w zakrystii.
 9. Opłatki wigilijne można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.
 10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca kosztuje 13 zł, a mała 7 zł.
 11. Gotowe paczki dla dzieci, a także „tytkę miłosierdzia” prosimy przynosić do biura Caritas w Domu Parafialnym od 11 do 18 grudnia codziennie w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16,00 do 17.30 bądź w godzinach urzędowania biura parafialnego. Za dobroć serca składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dzisiaj dzieci z chórku rozprowadzają sianko, a zebrane ofiary przeznaczą na letni wypoczynek.
 13. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dzisiaj przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 14. Od środy rozpoczynamy spowiedzi św. adwentowe w dekanacie: w środę Wyszyny i Stróżewo, w czwartek w Budzyniu, w piątek w Podstolicach i Raczynie, w sobotę parafia Nawiedzenia NMP., w przyszły poniedziałek w Szamocinie, we wtorek w Ujściu, w środę w Margoninie i zakończenie w naszej parafii w czwartek 21 grudnia, o szczegółach poinformujemy.
 15. Dziękujemy za pracę nad nową stroną internetową naszej parafii p. Jakubowi Wypyszyńskiemu i ks. Jarosławowi, a także za pomoc i udział w odpuście ku czci św. Mikołaja . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Ze względu na spowiedzi św. w dekanacie nie będzie spowiedzi w piątek.
 17. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Jarosław.
 18. Ze względu na pobyt w szpitalu ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych w terminie późniejszym.
 19. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:
 20. O tajemnicy spowiedzi – skąd mamy pewność, że ksiądz nikomu nie zdradzi tego, co słyszy w konfesjonale.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę.
 2. Dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?
 3. Jest również najnowszy numer L,osservatore Romano – zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Bogumiła Gapińska l. 70, Anna Chmielewska l. 81, Irena Szymczak l. 56, Roman Oko l. 55 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook