• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 13.00 i do wieczornej Mszy św., w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 14.30.  O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 oraz dla młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 20.00 w naszym kościele. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 3. Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy . Rekolekcje poprowadzi O. Paweł ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża. W poniedziałek i wtorek Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.30, a w środę o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. dodatkowe rekolekcyjne spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych oraz krótkie spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców zapraszamy. We wtorek po wieczornej Mszy św. rekolekcyjne spotkanie dla rodziców młodzieży klas 7 oraz II i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.  Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, a także na parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu odbywać się będą również rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 i Oleśnicy. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego daru łaski w tym świętym czasie pokuty. W środę na zakończenie rekolekcji parafialnych ofiary zbierane w kościele będą naszym podziękowaniem O. Pawłowi za prowadzenie rekolekcji parafialnych i szkolnych.
 4. Od czwartku rozpoczęły się prace przy renowacji ołtarzy bocznych św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Antoniego, w następnej kolejności prace renowacyjne obejmą ambonę i stalle kanonickie.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W piątek o godz. 8.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 7. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Paweł.
 8. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której można składać koperty. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. W piątek 9 marca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej, prosimy o przyniesienie 700 zł.
 11. Siostry Serafitki prowadzące świetlicę „Promyk Dobra” przy ul. Ujskiej zwracają się z prośbą o wpłatę 1% z podatku. Ulotki są wyłożone w przybudówce.
 12. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w kształcie jaja w cenie 10 zł., a także paschaliki, które są miniaturą paschału, z którymi można przyjść na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 4 zł. Serdecznie dziękuję Państwu Wypyszyńskim za przywiezienie świec z Podstolic. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Na święta wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Drogich Parafian o pomoc. W przybudówce będą wystawione kosze do których będzie można wkładać produkty trwałe: ( mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy, słodycze i inne…). Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. W piątek 23 marca wyruszą z naszego kościoła ekstremalne Drogi Krzyżowe. O szczegółach poinformujemy.
 15. Msza św. w intencji zmarłego ks. Sławomira Hekierta, byłego wikariusza w naszej parafii zostanie odprawiona 25 marca br. o godz. 15.00. Intencja od kapłanów i parafian.
 16. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00

 W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. O świętych kobietach, które stały u boku świętych mężczyzn.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Zachowali się jak trzeba – święto państwowe honorujące żołnierzy wyklętych okazało się potrzebne nie tyle im, co niepodległej Rzeczypospolitej.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Henryk Ratajczak l. 71, Janusz Janicki l. 58, Józef Miler l. 82, Krystyna Górna l. 91, ks. Sławomir Hekiert l. 46 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook