• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 12.00 i do wieczornej Mszy św., w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy św.  O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 oraz dla młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 20.00 w kościele Nawiedzenia NMP. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu rekolekcje szkolne będzie miała młodzież z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Barbary, Prywatnego Zespołu Szkół z ul. Mickiewicza i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
 4. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rodziny Kolpinga w Domu Parafialnym.
 6. Spotkanie klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – grupa I, II i III w czwartek na Mszy św. o godz. 18.30, a grupy: IV i V w poniedziałek 19 marca również na wieczornej Mszy św.
 7. Spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 22 marca o godz. 19.30 w auli Domu Parafialnego.
 8. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o Namiestniku Chrystusowym w naszych modlitwach.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Imiona dzieci przed Mszą św. prosimy zgłosić w zakrystii.
 10. 23 marca z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w tym roku jest „ Drogą Pięknego Życia”. Trasę czerwoną, która liczy 40 km lub żółtą – 19,5 km, przejdziemy w nocy z piątku na sobotę czyli z 23 na 24 marca. Naszą wyprawę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na stronie edk.org.pl, gdzie należy znaleźć rejon „Chodzież”. Podstawowe informacje o tej inicjatywie znajdują się na stronie internetowej parafii, a w przypadku dodatkowych informacji oraz pytań prosimy o kontakt z ks. Jarosławem. Spotkanie organizacyjne 21 marca o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 11. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Krzysztof.
 12. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której można składać koperty. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w kształcie jaja w cenie 10 zł.
 15. Na święta wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Drogich Parafian o pomoc w przygotowaniu tych paczek. Prosimy o produkty trwałe: ( mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy, słodycze i inne…). Ze względu na zdarzające się kradzieże przyniesionych darów, teraz prosimy o przynoszenie do zakrystii, do biura Caritas, które będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00 lub do biura parafialnego. Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy Drogim Parafianom za udział w rekolekcjach parafialnych, dyrekcjom, nauczycielom, katechetom, rodzicom, p. kościelnym, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom i młodzieży ze SP. nr 1 i 3 oraz Oleśnicy za udział w rekolekcjach szkolnych. Za ofiary złożone na potrzeby Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wszystkim za pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Rozpoczynamy spowiedzi św. wielkopostne w naszym dekanacie: w środę w Stróżewie, w sobotę w Podstolicach, Podaninie, Bukowcu i Wyszynach.
 18. Trwa wizytacja kanoniczna Ks. Prymasa w poszczególnych parafiach naszego dekanatu, w naszej parafii odbędzie się wraz z odpustem parafialnym i świętem naszego miasta 4 maja . O szczegółach będziemy informować.
 19. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00

 W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. O tym, czy warto zawalczyć o prawo katechetów do bycia wychowawcami klas?

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Niedziela jest trendy – ograniczając handel w niedzielę, robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Niezależnie od tego, co mówią na ten temat najbardziej profesjonalne tabelki i wykresy sceptyków.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marianna Bartczak l. 76, Zofia Tutaj l. 93, Barbara Zachariasz l. 61 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/ - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook