• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek ze względu na prace przy Kaplicy Adoracji i Grobie Pańskim nie będzie adoracji, w środę po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 17.00.  O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00 zapraszamy Drogich Parafian i mieszkańców naszego miasta na Drogę Krzyżową na chodzieskim Rynku.
 3. W Wielki Poniedziałek całodzienna spowiedź św. w parafii Nawiedzenia NMP. kto nie mógł skorzystać wczoraj w naszym kościele to zapraszamy do sąsiadów.
 4. W Wielki Wtorek o godz. 11.00 Ksiądz Prymas Wojciech Polak odwiedzi z wizytą duszpasterską chorych i personel szpitala Pulmonologii i Torakochirurgii.
 5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
 6. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30 i zakończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Adoracja potrwa do północy. Po zakończeniu liturgii Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „chlebki wielkanocne”.
 7. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Zakończy przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu, a następnie będziemy śpiewać trzy części Gorzkich Żali i całonocna Adoracja Pana Jezusa w Grobie: godz. 22.00 – Rodzina Kolpinga i Koło Misyjne, 23.00 – Młodzież i Wspólnota młodzieżowa „Florek” , 24.00 – Siostry Serafitki, 1.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci, Neokatechumenat, 2.00 – Caritas Parafialny i Grupa Modlitewna Medjugorie, Rodzice kapłanów, kleryków i osób konsekrowanych, 3.00 – Wspólnota Jan Chrzciciel i Domowy Kościół, 4,00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego i Szkoła Słowa Bożego, 5.00 – Przyjaciele Radia Maryja, 6.00 – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn.
 8. WIELKA SOBOTA – zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie, zachęcamy i zapraszamy do nawiedzania kościoła i modlitwy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 14.00 na wioskach – Oleśnica, Trojanka, Cisze, Kierzkowice, Kamionka. W kościele od godz. 14.00 do 18.00 co pół godziny. Zgodnie z naszą tradycją dzielimy się „święconką” z ludźmi potrzebującymi. W kruchcie kościoła będą wystawione kosze do których będzie można wkładać dary dla potrzebujących. Członkowie Rodziny Kolpinga będą z zebranych darów wydawać paczki w sobotę od godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Dlatego prosimy przyjść na godzinę 16.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Dlatego prosimy do sztandarów, feretronów, panów do baldachimu i asysty celebransowi. Po procesji nie ma już adoracji. Na wieczorną liturgię przychodzimy ze świecami.
 9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 10. DRUGIE ŚWIĘTO WIELKANOCY – wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby KUL.
 11. Dzisiaj XXXIII Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze dekanalnym, zapraszamy młodzież naszej parafii, całego dekanatu i regionu. O godz. 16.00 Gorzkie Żale w naszym kościele wspólnie z Księdzem Prymasem, a następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła Nawiedzenia NMP., gdzie będzie Msza św. ze Słowem Bożym ks. Prymasa i Misterium Męki Pańskiej.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 6850 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace przy renowacji ołtarzy w kaplicy św. Antoniego i ambony.
 13. Nowenna do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.30, w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, następnie od wtorku do soboty po wieczornej Mszy św. Nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 15.00.
 14. We wtorek biuro w którym przyjmuje ks. Proboszcz będzie nieczynne.
 15. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Jarosław.
 16. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której można składać koperty. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 18. Dzisiaj w parku przy jeziorze miejskim o godz. 12.30 Pan burmistrz zaprasza dzieci do szukania jajek.

 W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Nienawiść nie działa – o tym, jak skutecznie bronić życia nienarodzonych i jak rozmawiać ze zwolennikami aborcji.
 2. W dzisiejszym numerze dodatek – 5 minut dla Boga.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Żertwa – powiedzieć, że cierpiał to za mało. Był poślubiony Ukrzyżowanemu. Stygmaty były znakiem tych zaślubin. „ Aniołowie zazdroszczą nam tylko jednego, a mianowicie tego, że nie mogą cierpieć dla Boga” – uczył o. Pio.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Zeman l. 70, Elżbieta Galemba l. 61, Helena Kwiatkiewicz l. 88, Barbara Tusińska l. 68 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook