• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 podejmiemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy o przyniesienie do zakrystii wypełnionych formularzy. Wszystkich chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas siódmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie pielgrzymkowe grupy p. Mariana i p. Zbigniewa.
 5. W środę po nowennie o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego spotkanie Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
 6. Spotkanie formacyjne dla katechetów z naszego rejonu organizowane przez Kurię Metropolitalną w Gnieźnie odbędzie się w czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00, w kaplicy i auli Domu Parafialnego.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.
 8. I spowiedź św. dla dzieci I komunijnych: SP nr 1 w piątek od godz. 17.00; SP nr 3 w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 9. W środę 18 kwietnia na Mszy św. o godz. 17.00 ks. biskup Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 10. Próby dla klas III gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w następujące dni: w poniedziałek 9, w czwartek 12, w poniedziałek 16 i wtorek 17 kwietnia po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
 11. W piątek po wieczornej Mszy św. ok. 19.10, adoracja – Uwielbienie Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 12. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 74. Tydzień Miłosierdzia. To czas, kiedy szczególnie przyglądamy się Bożej miłości, a także kolejna okazja do tego, by rozważyć, co oznacza bycie „ misjonarzem miłosierdzia”.
 13. Zespół Caritas będzie wydawał następną partię darów dla osób i rodzin, które jesienią 2017 roku dostarczyły skierowanie z MOPS lub GOPS. Dla naszej parafii dary będą wydawane w czwartek w godzinach od 13.00 do 18.00 . Dary będą wydawane w parafii Nawiedzenia NMP.
 14. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia.
 15. We wszystkich kościołach w Polsce w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Biblijny i drugie Narodowe czytanie Pisma Świętego. Wybrane teksty z Listu św. Pawła do Rzymian nawiązują do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na stołach przy wejściu do kościoła będą umieszczone fragmenty z Listu do Rzymian prosimy o zabranie i lekturę tego fragmentu w domu.
 16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Imiona dzieci prosimy przed Mszą św. zgłosić w zakrystii.
 17. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Paweł.
 18. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 19. Za składane ofiary na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 20. Zapraszamy i zachęcamy małżeństwa do wspólnego weekendu dla małżeństw w dniach 20 – 22 kwietnia , który odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Weekend organizowany jest przez Stowarzyszenie „ Spotkania Małżeńskie”. Kontakt do organizatorów i szczegółowe dane znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej (florianchodziez.pl).
 21. Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn organizuje pielgrzymkę na Dzień Skupienia do Rościnna w dniu 12 maja 2018 r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Zapisy w biurze parafialnym do 16 kwietnia. Koszt 15 zł.
 22. Organizujemy wyjazd na odpust św. Wojciecha do Gniezna w niedzielę 29 kwietnia. Wszyscy chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do 16 kwietnia. O szczegółach poinformujemy.
 23. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na powstający Pomnik Wdzięczności, który zostanie poświęcony przez Księdza Prymasa w dniu odpustu i wizytacji kanonicznej naszej parafii 4 maja br.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Antysemitka ratuje Żydów – zmarła 50 lat temu Zofia Kossak – Szczucka nazywana była antysemitką. Jak to możliwe, że jednocześnie znalazła się na liście Sprawiedliwych wśród Narodów Świata?

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. „ Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzać do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zbigniew Marciniak l. 48, Wojciech Szymczak l. 57, Włodzimierz Piotrowski l. 74, Teresa Nerkowska l. 93, Adam Zieliński l. 69 / pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook