• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego, wszystkich członków i zainteresowanych sprawami misji serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu we wtorek o godz. 18.00, w czwartek o godz. 18.30, w sobotę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy Grocie Matki Bożej. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy figurach w poszczególnych wioskach.
 4. W środę po wieczornej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, którą poprowadzą Rodzina Kolpinga i Wspólnota Jan Chrzciciel.
 5. W czwartek przypada Uroczystość NMP. Królowej Polski i 227 rocznica Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. W sposób szczególny zapraszamy Drogich Parafian i Gości, poczty sztandarowe różnych organizacji naszego miasta świeckie i religijne na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
 6. W piątek 4 maja przypada Uroczystość św. Floriana patrona naszego miasta i parafii oraz dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski. Zapraszamy Drogich Parafian do modlitwy wraz z Księdzem Prymasem w naszej wspólnocie parafialnej. O godz. 14.15 zapraszamy na cmentarz parafialny, gromadzimy się przy głównej alejce prowadzącej do grobów księży, będziemy modlić się za naszych zmarłych. Spotkanie z Siostrami Serafitkami, z przedstawicielami grup duszpasterskich, z kapłanami. O godz. 16.00 katecheza w kościele dla młodzieży klas 7 . O godz. 18.00 zapraszamy Drogich Parafian i Gości na główną Mszę św. wizytacyjną i odpustową. Po zakończonych uroczystościach w kościele tradycyjnie wraz z pocztami sztandarowymi przejdziemy do tablicy poświęconej strażakom, skąd po modlitwie i złożeniu kwiatów przejdziemy procesyjnie pod pomnik Wdzięczności, który zostanie uroczyście poświęcony przez Księdza Prymasa. Serdecznie wszystkich zapraszamy, aby zarezerwować sobie czas i uczestniczyć w tych wyjątkowych i historycznych chwilach .
 7. W dniu odpustu parafialnego przed kościołem i na rynku będzie do nabycia książka P. Mikołaja Wełnica : „ Dzieje Parafii Kolegiackiej św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018”. Praca wydana na 100 lecie odzyskania niepodległości i 100 lecie Powstania Wielkopolskiego.  Koszt 30 zł. Zapraszamy do nabycia i lektury.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość MB. Królowej Polski adoracja Najśw. Sakramentu w środę po wieczornej Mszy św., ze względu na wizytację i uroczystości odpustowe nie będzie spowiedzi św. w I piątek, prosimy skorzystać ze spowiedzi św. w czwartek podczas Mszy św. Objazd chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30.
 9. W piątek 4 maja Ksiądz Prymas  udziela wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.  
 10. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 11. W sobotę w Katedrze Gnieźnieńskiej syn naszej parafii kleryk Jacek Stróżewski przyjmie święcenia diakonatu, przez posługę Ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Polecamy kleryka Jacka modlitewnej pamięci Drogich Parafian.
 12. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i renowacyjne. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7370 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zakończyły się prace renowacyjne ołtarzy św. Antoniego, św. Teresy od Dziesiątaka Jezus, ambony i stalli kanonickich. Koszt prac to 92 tysiące złotych. Trwają prace przy konserwacji blachy na wieży kościoła.
 13. W środę w Inowrocławiu rozpocznie się XII Archidiecezjalna Parafiada w której będą uczestniczyć dzieci i młodzież z naszej parafii wraz z ks. Jarkiem i opiekunami – 34 osoby. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.
 14. Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego – polecajmy ich miłosiernemu Bogu.
 15. Parafianie z Raczyna wraz z ks. Proboszczem zapraszają na tradycyjny Festyn Parafialny w dniu 3 maja od godz. 15.00. Zaproszenia są wyłożone na stołach przy wyjściu z kościoła. Każde zaproszenie uczestniczy w losowaniu nagrody – niespodzianki. O godz. 12.00 w Zacharzynie odpust ku czci NMP. Królowej Polski.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:
 17. O tym, że jest nauczanie papieża Franciszka i jest nauczanie mediów – rozmowa z abp Wojciechem Polakiem, metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Tego uczyła pani Hanna – poświęciła się służbie chorym. Wyciągała ich z czterech ścian, które przez długie lata były dla nich całym światem. Hanna Chrzanowska – nowa błogosławiona.
 2. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zdzisław Migdalczyk l. 69, Elżbieta Mikołajczak l. 68, Janina Wleklińska l. 87, Tomasz Kendziora l. 50, Maria Mrugalska l. 73/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook