• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00, w sobotę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy Grocie Matki Bożej. W centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy figurach w poszczególnych wioskach.
 3. Pragniemy podziękować za przygotowanie i uczestniczenie we Mszy św. za Ojczyznę 3 maja, w Wizytacji Pasterskiej i Odpuście ku czci św. Floriana oraz poświęceniu Pomnika Wdzięczności za niepodległość. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach z Księdzem Prymasem, na cmentarzu parafialnym, przedstawicielom grup duszpasterskich, młodzieży uczestniczącej w katechezie, wszystkim uczestniczącym we Mszy św. odpustowej: Kapitule kolegiackiej, kapłanom z dekanatu, Siostrom Serafitkom, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Chodzieży i całego Powiatu, Pocztom sztandarowym kościelnym, strażackim i różnych organizacji i stowarzyszeń naszego miasta, Władzom Miasta i Powiatu, Braciom Strzeleckim, Policji, Rzemieślnikom, Harcerzom, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu, Panu organiście, Panom kościelnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza, wszystkim Drogim Parafianom i Gościom zgromadzonym na wspólnej modlitwie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.
 6. W piątek od godz. 9.30 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze SP. z Oleśnicy i SP. im. Św. Jana Bosko przystąpią do I Komunii św. Następne I Komunie św. dla dzieci ze SP nr 3 odbędą się 20 i 27 maja o godz. 9.30. W związku z I Komunią św. nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych ze SP nr 1 w sobotę o godz. 9.00, a dla ich rodzin w piątek od godz. 17.00.
 9. W niedzielę przed kościołem będzie do nabycia książka P. Mikołaja Wełnica : „ Dzieje Parafii Kolegiackiej św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018”.   Koszt 30 zł.
 10. W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 11. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 14. W XII Parafiadzie, która odbyła się 2 maja w Inowrocławiu na 24 startujące parafie nasi młodzi parafianie ogólnie zajęli 5 miejsce. Wszystkim startującym w różnych konkurencjach serdecznie gratulujemy.
 15. Uroczystość 73 rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędzie się we wtorek 8 maja o godz. 12.00 przy pomniku przy ulicy Paderewskiego. Mieszkańców naszego miasta zapraszają: Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych i Burmistrz Miasta Chodzieży.
 16. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Ks. Jarosław.
 17. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Komunijne bale? Nie u wszystkich – drogie prezenty, suknie z koronki i menu jak z czterogwiazdkowej restauracji? A właśnie że nie!

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ewa Mijalska l. 60, Danuta Sudomierska l. 54, Henryk Zydorczak l. 79 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook