• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przebiegu procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom, młodzieży ze sztandarami, feretronami i różnymi oznakami religijnymi, panom do asysty celebransowi, panom z baldachimem, p. organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze, pp. kościelnym, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom I Komunijnym, policji za zabezpieczenie trasy, wszystkim, którzy zechcieli udekorować okna i balkony, a także wszystkim za tak liczne i piękne wyznanie wiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. i procesji Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą Parafialny Zespół Caritas i Grupa Modlitewna Medjugorie.
 4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30, po procesji Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W sobotę Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej o godz. 21.00.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. i procesję do czterech ołtarzy w parafii Nawiedzenia NMP. Procesja wyruszy po Mszy św. odprawionej w kościele Nawiedzenia NMP. o godz. 18.00. Intencje mszalne przyjęte w tym dniu na wieczorną Mszę św. będą odprawione w kościele Nawiedzenia NMP. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna i przejdziemy ulicami: Krótką, p. Kopernika, Żeromskiego, tradycyjnie przy szpitalu zostanie wygłoszone kazanie, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania Bożemu Sercu, powrót ulicami: Marcinkowskiego, Kościuszki i Kościelną do kościoła. Prosimy o nie stawianie samochodów na trasie procesji i dekorację okien i balkonów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu modlimy się o świętość kapłanów.
 8. W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 9. W czwartek przypada czwarta rocznica ingresu do Katedry Gnieźnieńskiej Księdza Abpa. Wojciecha Polaka Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.
 10. W czwartek biuro parafialne będzie czynne : od 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00.
 11. W sobotę na wieczornej Mszy św. dziękować będziemy Dobremu Bogu za łaskę powołania i przeżyte lata kapłaństwa: Ks. Paweł i Ks. Jarosław 5 lat, Ks. Krzysztof 17 lat, Ks. Prob. 36 lat, Ks. Józef 48 lat. Prosimy o modlitwę.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św. dzieci wraz z rodzicami i najbliższymi serdecznie zapraszamy.
 13. Można nabyć książkę P. Mikołaja Wełnica : „ Dzieje Parafii Kolegiackiej św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018”.   Koszt 30 zł.
 14. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krzysztof.
 15. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 16. Dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia, przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 17. W gablocie ogłoszeń są wywieszone warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 18. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w 20 rocznicę reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Chodzieży.
 19. Wczoraj na spotkaniu młodych na Lednicy uczestniczyło z naszej parafii i naszego miasta około 100 osób.
 20. Pielgrzymka do Medjugorie oraz sanktuariów Bośni i Hercegowiny i Chorwacji w dniach od 9 do 19 lipca br. Kontakt i zapisy u p. Henryka Wypyszyńskiego. Telefon 602 535 889.
 21. 23 czerwca po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „ Męskiego oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją przeżycia Dnia Ojca u Najświętszej Matki. Wspólny wyjazd z naszej parafii w sobotę 23 czerwca o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Szczegółowych informacji udziela ks. Jarosław.
 22. W przyszłą niedzielę odbędzie się XIV rajd rodzinny na Gontyniec. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. O badaniach prenatalnych, które są potrzebne, ale nie mogą być przeciwko życiu.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Wysłana przez Boga – ugodzona siedmioma pociskami islamistów ostatkiem sił wyszeptała: „ Przebaczam, przebaczam, przebaczam” – zamordowana S. Leonella ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wanda Wanecka l. 80, Jadwiga Wojtaszak l. 75, Paweł Kulka l. 72 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook