• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy za udział w Oktawie Bożego Ciała i procesji w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarz, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom, młodzieży ze sztandarami, feretronami i różnymi oznakami religijnymi, panom do asysty celebransowi, panom z baldachimem, p. organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze, pp. kościelnym, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom I Komunijnym, policji za zabezpieczenie trasy, wszystkim, którzy udekorowali okna i balkony oraz wszystkim uczestniczącym za modlitwę i skupienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie członków i sympatyków Koła Misyjnego.
 4. W poniedziałek, wtorek, czwartek , piątek i sobotę nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 5. W sobotę Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej o godz. 21.00.
 6. W środę przypada 13 dzień miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie początek Mszą św. o godz. 18.30 z kazaniem i procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek o godz. 19.00 w Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę poświęcenia kaplicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 18. 00 nabożeństwo czerwcowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wieczorna . Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek na Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, a po Mszy św. w auli Domu Parafialnego.
 10. W przyszłą niedzielę wspólnie z Siostrami Serafitkami modlić się będziemy o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr, wysłuchamy świadectwa wiary i życia jednej z sióstr, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na dofinansowanie kolonii i wakacji letnich dla dzieci i młodzieży ze świetlicy „Promyk Dobra” prowadzonej przez Siostry Serafitki.
 11. Drodzy Rodzice i Drogie dzieci! Służba ministrancka jest wielkim zaszczytem wobec Pana Boga, dlatego warto poświęcić dla Niego trochę sił i czasu. Zapraszamy wszystkich chętnych do służby ministranckiej. Rodziców prosimy o słowa zachęty wobec swoich synów. Zapisy dzisiaj w zakrystii u ks. Pawła.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 13. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 14. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św., o szczegółach będziemy informować.
 15. W gablocie ogłoszeń są wywieszone warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 16. Pielgrzymka do Medjugorie oraz sanktuariów Bośni i Hercegowiny i Chorwacji w dniach od 9 do 19 lipca br. Kontakt i zapisy u p. Henryka Wypyszyńskiego. Telefon 602 535 889.
 17. 23 czerwca po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „ Męskiego oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją przeżycia Dnia Ojca u Najświętszej Matki. Wspólny wyjazd z naszej parafii w sobotę 23 czerwca o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Szczegółowych informacji udziela ks. Jarosław.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Nikt już nie pyta – Niepokalane Poczęcie, życie wieczne, sakrament namaszczenia chorych – to dla wielu wierzących Polaków pojęcia, których nie potrafią poprawnie zdefiniować. O wiarę pytają coraz rzadziej. To dlatego katecheza dla dorosłych ma sens.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Kardynał Hlond bronił Żydów – oskarżany dziś o antysemityzm kard. August Hlond bronił Żydów, za co byli mu wdzięczni, a jego poglądy na temat stosunku do judaizmu wyprzedzają o 30 lat nauczanie Soboru Watykańskiego II.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Alicja Główczyńska l. 77, Zofia Kryszak l. 83, Zygmunt Paprocki l. 77/ pogrzeb odbędzie w poniedziałek - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook