• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili pojazdy z racji św. Krzysztofa patrona kierowców i złożyli ofiary na misje w kwocie 2110 zł . Dziękujemy policji za pomoc i kierowanie ruchem oraz członkom Koła Misyjnego naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Wczoraj nasi pielgrzymi wyruszyli w pieszej pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. W grupie pomarańczowej obejmującej rejon wągrowiecki idzie 130 osób z 36 parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, natomiast pielgrzymi w sposób szczególny modlić się będą za naszą parafię w piątek 3 sierpnia.
 4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w następującym porządku: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od 9.00 do 12.00, we wtorek od 15.00 do 18.00.
 5. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 6. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.
 7. Dnia 2 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w drodze na Jasną Górę . Pielgrzymi przybędą około godz. 18.00 w liczbie około 200 osób. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą do Drogich Parafian o ugoszczenie i przyjęcie na nocleg pielgrzymów w swoich domach.. O godz. 20.30 zapraszamy razem z pielgrzymami do kościoła na Apel Jasnogórski.
 8. W środę o godz.. 17.00 W Domu Parafialnym spotkanie VIII Róży Żywego Różańca Kobiet, a o godz. 18.30 Msza św. w intencji Pań z tej Róży.
 9. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwarte, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Komunia św. co 20 minut . W wakacje nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 10. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 11. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe . W ubiegłym miesiącu zebrano 6810 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim odbyło się czyszczenie i krystalizacja posadzek w kościele i malowanie podłóg w ławkach w kościele. Koszt 4000 zł.
 12. 1 i 2 sierpnia można dostąpić dla siebie lub osoby zmarłej jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 13. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 14. 28 i 29 sierpnia organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 110 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy o podanie adresu zamieszkania i numeru telefonu oraz wpłatę. Wyjazd 28 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
 15. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego bp i dK, w sobotę św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
 16. Rozpoczynający się miesiąc sierpień to miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu.
 17. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

O duchowych przywódcach Powstania Warszawskiego, którym przez lata odmawiano bohaterstwa. Uznania doczekali się dopiero w wolnej Polsce. Jest również modlitewnik 5 minut dla Boga.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Warszawska Golgota odkrywana – tu zostali zamordowani polscy patrioci, żołnierze. Ilu? Trudno określić. Mordowano tu również cywilów. Teraz przypomnieli o sobie…

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Świtalski l. 78, Franciszek Latawiec l. 80, Halina Czarnecka l. 62, Witold Żybura l. 71 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook