1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzieci i młodzież z grupy liturgiczno – charytatywnej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. z rozprowadzonych bukietów kwiatów i ziół zebrały 1520 zł. Pieniądze te zostaną przekazane w części na świetlicę „Promyk Dobra” prowadzoną przez siostry serafiatki i część w formie rzeczowej na świetlicę w Szkole Podstawowej nr 1. Za złożone ofiary dzieci wraz z opiekunami składają serdeczne Bóg zapłać.
 3. Od najbliższej soboty miesięczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie alumn 6 roku naszego seminarium kleryk Jakub Siutkowski.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Remigiusza Trockiego z Niepokalanowa, który będzie głosił Słowo Boże, a na co dzień jest dyrektorem Fundacji Radia Niepokalanów.
 6. W przyszłą niedzielę w Wapnie odbędą się dożynki archidiecezjalne. Początek o godz. 13.00.
 7. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 8. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.
 9. Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.
 10. Dzisiaj przypada 4 rocznica śmierci ks. seniora Alfreda Reformata. Pamiętajmy w naszych modlitwach.
 11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Bernarda (op, dK), we wtorek św. Piusa X (pa), w środę Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek św. Bartłomieja ( Ap) .
 12. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie oraz na Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Módlmy się o nowe powołania również z naszej wspólnoty parafialnej.
 13. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Z celi ojca Maura – felieton Miasteczko, o przeuroczym Miasteczku Krajeńskim i jego okazałej Kolegiacie.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Papież zwykłych ludzi – po śmierci Piusa X zdarzyło się to samo, co znamy z pogrzebu Jana Pawła II – ludzie od razu wiedzieli: to święty.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesława Szwed l. 79, Marek Wlekliński l. 56 – Wieczny odpoczynek…