1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od wczoraj miesięczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii rozpoczął alumn 6 roku naszego seminarium kleryk Jakub Siutkowski, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej.
 3. Od 1 września wracamy do stałego porządku nabożeństw . W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 18.30, w środę dodatkowo o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 z udziałem dzieci, 12.30, 15.00, 17.00 z udziałem młodzieży i 19.00.
 4. We wtorek biuro, w którym przyjmuje ks. Proboszcz będzie nieczynne.
 5. We wtorek o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele wyjedzie pielgrzymka do Częstochowy. Powrót w środę w godzinach wieczornych. Opiekunem pielgrzymów będzie ks. Paweł.
 6. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 7. Okazja do spowiedzi św. codziennie rano w czasie Mszy św., wieczorem od godz. 18.00 i dodatkowo w piątek od godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Objazd chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 10. 1 września o godz. 12.00 przy Pomniku przy ulicy Paderewskiego modlitwa i złożenie kwiatów w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 11. Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież ze scholii na próbę w sobotę o godz. 10.00 w auli Domu Parafialnego.
 13. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna(bp, dK), środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
 14. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie oraz na Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Módlmy się o nowe powołania również z naszej wspólnoty parafialnej.
 15. Przychylając się do prośby PKP podajemy do wiadomości: od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo – drogowe zostały wyposażone w naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Żółte naklejki wraz z numerem są umieszczone po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędach rogatkowych. W przypadku awarii lub jakiegokolwiek zagrożenia wystarczy zadzwonić pod wskazany na naklejce numer telefonu, aby zawiadomić odpowiednie służby.
 16. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowaną osobę prosimy o zgłoszenie się do Biura Parafialnego.
 17. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Ewangelizacja zaczyna się od świadectwa – rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem.

- Modlitewnik 5 minut dla Boga

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Rodzina według Franciszka – żaden papież – poza św. Janem Pawłem II – w swoim nauczaniu nie poświęcił rodzinie tak wiele uwagi jak Franciszek.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Elżbieta Demczyńska l. 88, Teresa Porwich l. 84, Ryszard Walerowski l. 66, Michał Bączkowski l. 67, Mariola Limanówka l. 51 – Wieczny odpoczynek…