1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.00, aby z błogosławieństwem Bożym rozpocząć Nowy Rok Szkolny.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych misjami.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej. Prosimy o przyniesienie ostatniej wpłaty w złotówkach.
 5. Spotkanie Rodziny Kolpinga w środę po nowennie o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzi młodzież ze wspólnoty młodzieżowej „ Florek”. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Komunia św. co 20 minut.
 7. Od poniedziałku w godzinach urzędowania biura parafialnego będą przyjmowane intencje na pierwsze półrocze 2019 roku.
 8. Rozpoczęcie sezonu śpiewaczego naszego chóru parafialnego w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00, a próba chóru po przerwie wakacyjnej w poniedziałek 10 września o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowych członków panie i panów.
 9. W piątek od godz. 8.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia psychologiczna.
 10. 4, 6, 7 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym można zgłosić dziecko na bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii w naszej parafii oraz wypełnić stosowną deklarację. O terminie spotkania z rodzicami poinformujemy w przyszłą niedzielę.
 11. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 16 września. Początek Mszą św. w kościele o godz. 15.00 następnie spotkanie w Domu Parafialnym. Kurs będzie trwał przez sześć kolejnych niedziel. Narzeczonych serdecznie zapraszamy.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas pierwszych z tornistrami i przyborami szkolnymi, które poświęcimy na Mszy św. o godz. 11.15.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 14. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego ( pa., dK), w sobotę Święto Narodzenia NMP.
 15. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia 6 października 2018 r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30 koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 26 września br.
 16. Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 15 września 2018 r. o godz. 9.00. Kształci przyszłych organistów. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 17. 6 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje „ stadion młodych” włącz pełnię wiary. Spotkanie adresowane jest do młodzieży, ale zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce przez udział w rekolekcjach oddać chwałę Bogu. Koszt 85 zł. Zapisy u Siostry Agaty.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Proroctwo Maksymiliana – o realizacji pragnienia świętego, modlitwach o pokój i Niepokalanej, która zawsze prowadzi do Jezusa.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Edward Matz l. 80, Jolanta Tamborska l. 59, Irena Masłowska l. 88, Jerzy Kammer l. 56, Stanisława Kowalewska l. 90, Bronisław Drost l. 71, Leszek Kasior l. – Wieczny odpoczynek…