1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy motto: W poszukiwaniu drogi, nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę po nowennie o godz. 17.00 na probostwie spotkanie z katechetami.
 5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, a po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Różaniec poprowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego.
 6. W najbliższą sobotę 15 września Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej i Bank Spółdzielczy w Chodzieży organizują konferencję „ Rola Prob. Ignacego Czechowskiego w przygotowaniu i przebiegu Powstania Wielkopolskiego na ziemi chodzieskiej”. Omówione zostaną także sylwetki ks. Gajowieckiego, ks. Kurpisza, ks. Kubika, zasłużonych dla polskości Proboszczów chodzieskich. Konferencja odbędzie się   o godz. 12.00 w Chodzieskim Domu Kultury. Natomiast o godz. 15.00 na chodzieskim Rynku zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i przypomnienie wydarzeń patriotycznych, które działy się na naszym rynku w 1920 roku.  Drogich Parafian i Mieszkańców naszego miasta serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Młodzież klas siódmych może odbierać w zakrystii deklaracje do przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje młodzież przyniesie na spotkanie, którego termin zostanie ogłoszony.
 8. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 16 września. Początek Mszą św. w kościele o godz. 15.00 następnie spotkanie w Domu Parafialnym. Kurs będzie trwał przez sześć kolejnych niedziel. Narzeczonych serdecznie zapraszamy.
 9. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na pierwsze półrocze 2019 r.
 10. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 11. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 12. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek św. Jana Chryzostoma (bp, dK ), w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 13. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia 6 października 2018 r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30 koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 26 września br.
 14. 6 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje „ stadion młodych” włącz pełnię wiary. Spotkanie adresowane jest do młodzieży, ale zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce przez udział w rekolekcjach oddać chwałę Bogu. Koszt 85 zł. Zapisy u Siostry Agaty.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Między słabością a zepsuciem – Franciszek odróżnia ludzi słabych od zepsutych. Ze słabymi prowadzi bardzo miłosierny dialog, z zepsutymi go zrywa.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Jedność wokół papieża – los Kościoła nie zależy od jego ludzkiej, doczesnej siły, ale od mocy Ducha Świętego.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Śp. Gabriela Siemion l. 91, Regina Kacban l. 88/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ – Wieczny odpoczynek…