1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, jego hasłem są słowa „ Prawda was wyzwoli”- „ Fake news a dziennikarstwo pokoju”. W orędziu na 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Franciszek apeluje o zdecydowaną walkę z dezinformacją, która ma dzisiaj postać tzw. fake newsów .
 3. Spotkanie klas 8 ze SP nr 3 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30, natomiast spotkanie klas 8 ze SP nr 1 i pozostałych szkół odbędzie się w środę na Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Spotkania dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się: grupa 1 i 2 we wtorek 18 września, a grupa 3 i 4 we wtorek 25 września. Wszystkie spotkania rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30, a następnie przechodzimy do Domu Parafialnego. Szczegóły u ks. Jarosława.
 5. We wtorek w kaplicy Domu Parafialnego od godz. 15.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Wszystkich członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 6. Młodzież klas siódmych może odbierać w zakrystii deklaracje do przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje młodzież przyniesie na spotkanie, którego termin zostanie ogłoszony.
 7. Dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych . Początek Mszą św. w kościele o godz. 15.00 następnie spotkanie w Domu Parafialnym. Kurs będzie trwał przez sześć kolejnych niedziel. Narzeczonych serdecznie zapraszamy.
 8. W poniedziałek 17 września przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku i przypadający w tym dniu Dzień Golgoty Wschodu.
 9. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na pierwsze półrocze 2019 r.
 10. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 11. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 12. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży, w piątek św. Mateusza ( Ap. I Ew)
 13. Dziękujemy p. Michałowi za pomoc swoim podnośnikiem koszowym w założeniu nowej siatki na dzwonnicy, a p. Ryszardowi za wykonanie i ofiarowanie tej siatki. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki dnia 28 i 29 września. Koszt 270 zł. Wszystkie sprawy załatwia pani Wiesława Walkowiak tel. 696 659 811. Wyjazd z parkingu przy kościele Nawiedzenia NMP. o godz. 5.00.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- rozmowę z dominikaninem o. Maciejem Ziębą o tym, że Kościół może zasypać społeczne podziały.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Uzdrowiony, aby świadczyć – myślę, że zawsze kiedy jakieś dziecko dostaje drugą szansę na życie, zawdzięcza to świętym pastuszkom z Fatimy – mówi cudownie uzdrowiony Lucas Maeda de Oliveira. Jest do nabycia książka p. Mikołaja Wełnica „ Działalność Zgromadzenia Sióstr Serafitek na Ziemi Chodzieskiej i w okolicy”. Koszt 20 zł. Zachęcamy do lektury.