1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego. Zapraszamy członków i sympatyków misji.
 3. Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych o godz. 18.00. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w poniedziałek – Rodzina Radia Maryja, we wtorek – Apostolstwo Dobrej Śmierci, w czwartek – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, w piątek – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i w sobotę – Neokatechumenat.
 4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy róże przy relikwiach św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy wszystkich chętnych o przyniesienie róży do poświęcenia.
 5. Spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek . Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30, a następnie zapraszamy na informacyjno – formacyjne spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 6. W środę po nowennie o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego spotkanie modlitewno – formacyjne dla Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzi Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, komunia św. co 20 minut, a także po różańcu o godz. 17.00. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 8. W sobotę 6 października o godz. 19.30 odbędzie się w naszej Kolegiacie koncert z okazji 100 – lecia Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości – w programie pieśni powstańcze, legionowe i religijne oraz utwory Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego. Serdecznie zapraszamy . Szczegóły są wywieszone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, ze względu na koncert w kościele odbędzie się w auli Domu Parafialnego.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone różańce. Dzieci wraz z najbliższymi serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 8000 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na pierwsze półrocze 2019 r.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 14. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
 15. W czwartek 4 dzień miesiąca oddajemy cześć św. Florianowi patronowi Miasta i Parafii, a w piątek czcimy relikwie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.
 16. W sobotę w parku przy Domu Parafialnym w godzinach od 11.00 do 15.00 Rodzina Kolpinga organizuje piknik, którego hasło brzmi: „ Odpowiedzialny konsument moje codzienne wybory, na przykładzie kawy Tatico – czyli Bogu dzięki. W programie : teatr uliczny, zabawy dla dzieci, wystawa porcelany, historia kawy wraz z degustacją i możliwością zakupu. Kończymy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych na 100 leci odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 17. Dnia 2 października o godz. 18.30 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Ks. Malepszego odbędzie się debata dotycząca stanu faktycznego i przyszłości jeziora miejskiego.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

O skrajnych i nieodpowiedzialnych reakcjach na wykorzystywanie dzieci. Jest również modlitewnik „ 5 minut z Bogiem”.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Katofobiczne zombi – Kościół katolicki w Polsce jest solą w oku niejednej organizacji stawiającej sobie za cel budowanie „ nowego świata”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Antonina Sarna l. 86, Barbara Mroczkowska l. 78, Kazimierz Komudziński l. 77/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/ - Wieczny odpoczynek…