1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom, katechetom, emerytowanym pedagogom i pracownikom szkół Światła Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień pracy i życia.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych o godz. 18.00. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w poniedziałek – Radio Maryja, we wtorek – Wspólnota Jan Chrzciciel, w czwartek – Szkoła Słowa Bożego, w piątek – młodzież ze Wspólnoty Oazowej , w sobotę – Parafialny Zespół Caritas . Różaniec w Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej codziennie o godz. 17.00.
 4. Dzisiaj przypada Dzień Papieski po Mszach św. o godz. 11.15, 12.30 i 15.00 młodzież zaprasza na chwilę refleksji ze św. Janem Pawłem II, a przed kościołem są zbierane ofiary na Fundusz Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy rodziców, którzy utracili swoje dziecko na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18.30. Wśród rodziców zrodziła się myśl, aby na naszym cmentarzu stanął pomnik poświęcony Utraconym i Niechcianym Dzieciom. W gablocie ogłoszeń został wywieszony projekt takiego pomnika. Trzeba wybrać miejsce na cmentarzu i zrealizować tę piękną ideę. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie to będzie taka możliwość w niedzielę 28 października przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Pieniądze można także wpłacić na konto parafii z dopiskiem POMNIK.
 6. Spotkanie przyjaciół Koła Radia Maryja odbędzie się 16 października o godz. 15:30 w kaplicy domu parafialnego. Członków i przyjaciół serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie w kościele dla uczniów szkół 8 przygotowujących się do bierzmowania w poniedziałek 15 października. Rozpoczniemy różańcem o godz. 18.00, a następnie Msza św. i katecheza.
 8. Spotkanie w kościele dla uczniów szkół 7 przygotowujących się do bierzmowania w środę 17 października. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30 i następnie katecheza.
 9. Z okazji wspomnienia św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia zapraszamy w czwartek do naszej kolegiaty na wspólną modlitwę w int. wszystkich obecnych i emerytowanych Pracowników Służby Zdrowia, księży Kapelanów oraz chorych i cierpiących. O godz. 18.00 Różaniec, a o godz. 18.30 Msza św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, gościć będziemy Ojca Oblata ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.
 11. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 9.00 do 12.00, we wtorek od godz. 15.00 do 18.00, od środy według normalnego porządku urzędowania. We wtorek biuro, w którym przyjmuje ks. Proboszcz będzie nieczynne.
 12. Na stołach pod chórem są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych z naszych rodzin. Wypisane ( prosimy czytelnie) i dobrowolną ofiarą prosimy wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 14. Nastąpiła zmiana siedziby lokalu wyborczego nr 1 w Chodzieży. Mieszkańcy, którzy dotąd głosowali w Niepublicznym Przedszkolu nr 3 przy ul. Bolesława Prusa 14, 21 października br. będą głosować w „Dziennym Domu Senior-Wigor” przy ul. Dworcowej 1. Szczegóły wywieszone są w gablocie.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

Czy kard. Wojtyła przeczuwał, że zostanie wybrany na papieża?; Smartfon zubaża kreatywność; Czy Jan Paweł II miał słabe strony? oraz, Czy to prawda, że papież Franciszek nie lubi Polaków?

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Jak pontyfikat papieża Polaka zmienił świat?, oraz jak na kard. Wojtyłę opisywało SB.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Janina Goc l. 93, Kazimiera Wawrzyniak l. 94, Irena Gorkowska l. 84, Halina Kantorska l. 83 - Wieczny odpoczynek…