1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00, a w piątek po Mszy św. o godz. 10.00 do Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie w poniedziałek i wtorek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych o godz. 18.00. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w poniedziałek – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, we wtorek – .
 3. W środę przeżywać będziemy Noc Świętych. Gromadzimy się w kościele Nawiedzenia NMP. po godz. 19.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach świętych, które mamy w naszych chodzieskich parafiach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, przebrane za świętych lub anioły na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się dzisiaj od godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 5. Dzisiaj przed kościołem małżeństwa z Domowego Kościoła zbierają ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie finansowe na postawienie na naszym cmentarzu pomnika poświęconego Utraconym i Niechcianym Dzieciom. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 19.00. Uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14.00 procesją żałobną od górnej kaplicy, a następnie Msza św. za zmarłych. Ofiary zbierane na cmentarzu będą jak każdego roku przeznaczone na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
 7. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja za zmarłych wokół Kościoła.
 8. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Natomiast 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny dla jednej duszy zmarłej za nawiedzenie Kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 9. Różaniec połączony z wymieniankami w tym tygodniu w piątek i sobotę o godz. 18.00.
 10. Na stołach pod chórem są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych z naszych rodzin. Wypisane ( prosimy czytelnie ) i dobrowolną ofiarą prosimy wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem.
 11. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych.
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych I czwartkową adorację przeniesiemy na przyszły czwartek 8 listopada. W I piątek okazja do spowiedzi św. w czasie wszystkich Mszy św. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 13. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7120 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie został zakupiony dodatkowy komplet mikrofonów bezprzewodowych koszt 1000 zł. Na cmentarzu parafialnym zostaną wymienione schody przy krzyżu i grobach kapłańskich.
 14. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 15. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 16. W piątek biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach od 9.00 do 12.00.
 17. Otrzymaliśmy podziękowanie od biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko – podolskiej za ofiary złożone na budowę seminarium duchownego w Kamieńcu Podolskim, w kwocie 9058 zł. Ks. biskup Leon Dubrawski dziękuje za serdeczne przyjęcie ks. Włodzimierza Wołkowyńskiego i złożone ofiary. Wszystkim Dobroczyńcom składa serdeczne Bóg zapłać.
 18. Msza św. za pielgrzymów, którzy byli w Górce Klasztornej zostanie odprawiona w Górce Klasztornej 29 października o godz. 7.00.
 19. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

O tym, jak żyć po stracie. Modlitewnik 5 minut z Bogiem.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Koniec męki – każdego dnia możliwe jest wyrwanie z czyśćca jednej osoby. „ To dopiero koło ratunkowe!” – można zawołać, czytając o odpustowej ofercie Kościoła.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Janiszewski l. 76, Ryszard Spychalski l. 68 - Wieczny odpoczynek…