• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy za uczestniczenie we Mszy św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada: pocztom sztandarowym różnych stowarzyszeń, organizacji, szkół i ruchów religijnych i świeckich, władzom miejskim i powiatowym, kombatantom, rzemieślnikom, braciom strzeleckim, braciom strażakom, harcerzom, zuchom, delegacjom różnych środowisk naszego miasta, służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, p. organiście, pp. kościelnym, orkiestrze, braciom strażakom za kierowanie ruchem, lokalnym mediom, wszystkim drogim parafianom i gościom za dar wspólnej modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Różaniec połączony z wymieniankami codziennie oprócz środy, czwartku i niedzieli o godz. 18.00.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Imiona dzieci przed Mszą św. prosimy zgłosić w zakrystii.
 5. Spotkanie klas 8 SP nr 3 w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30, klas 8 SP nr 1 i klas 8 pozostałych szkół we wtorek na Mszy św. o godz. 18.30 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 6. W czwartek wieczorną Mszę św. uświetni występ naszego chóru parafialnego z racji św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Od godz. 18.00 zapraszamy na półgodzinny występ naszego chóru. Już dzisiaj wszystkim chórzystom i Panu organiście życzymy wytrwałości i radości z chwalenia Pana Boga śpiewem. Niech św. Cecylia patronuje również chórkowi dziecięcemu i młodzieżowemu, Siostrze Agacie i Panu Arturowi oraz zespołowi młodzieżowemu. Niech wszyscy śpiewają Panu z radością.
 7. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – wszystkich, którzy utracili swoich najbliższych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich, którzy zginęli w wypadkach drogowych.
 8. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich.
 9. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która przypada w przyszłą niedzielę.
 10. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych.
 11. W piątek 23 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i Wieczór Chwały – niech ten czas będzie dla nas okazją do przygotowania się do Niedzielnej Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 13. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 14. Tak jak przed rokiem Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotował papierowe torby tzw. „ Tytki miłosierdzia”. Są wyłożone na stołach w przybudówce, prosimy o zabranie jeżeli ktoś chciałby pomóc potrzebującym z naszej parafii. Wypełnione trwałą żywnością, środkami czystości i słodyczami dla dzieci, prosimy o zwrócenie do biura Caritas w domu parafialnym, biura parafialnego bądź zakrystii do 14 grudnia.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

Ubodzy – miłość dla średniozaawansowanych – 83 - letnia Pani Maria z Warszawy od 12 lat rozdaje ulotki. W ten sposób reperuje swój wątły budżet. I zamiast litości chce, aby doceniać jej pracę. Wtedy sobie poradzi.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Dlaczego warto czytać książki nawet najmłodszym dzieciom?

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Elżbieta Firlej l. 62, Marian Zieliński l. 78, Jadwiga Lijewska l.93/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/, Jarosław Giecołd l. 55 / pogrzeb odbędzie się w środę/ - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook