Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas 8 Szkół Podstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Koła Misyjnego.
 3. W czwartek od godz. 15.30 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewno – formacyjne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. Od poniedziałku zapraszamy w sposób szczególny dzieci do udziału w Mszach św. „Roratnich”, które będą odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony. Natomiast Roraty dla młodzieży będą odprawiane w każdy piątek o godz. 18.30.
 5. W środę o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa ku czci św. Mikołaja – pierwszego patrona naszego Kościoła i Parafii. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Ks. Sebastian Kołodziejczyk wikariusz z parafii św. Mikołaja w Ujściu. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe naszej parafii oraz Drogich Parafian i Gości.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Rodzina Radia Maryja. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Jak zawsze w I piątek co 20 minut okazja do Komunii św.
 7. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci I Komunijne będą miały poświęcone medaliki i książeczki do nabożeństwa. Książeczki do nabożeństwa do dzieci I Komunijnych można nabyć w Biurze Parafialnym. Rodziców z dziećmi i najbliższymi serdecznie zapraszamy. Wieczorna Msza św. o godzinie 18.30 będzie odprawiona jako Msza św. niedzielna.
 8. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcone są opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
 9. Ostatnie „ Tytki miłosierdzia” są wyłożone na stołach w przybudówce, prosimy o zabranie jeżeli ktoś chciałby pomóc potrzebującym z naszej parafii. Wypełnione trwałą żywnością, środkami czystości , słodyczami dla dzieci i upominkami dla dzieci, prosimy o zwrócenie do biura Caritas w domu parafialnym, biura parafialnego bądź zakrystii do 14 grudnia.
 10. Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 13 zł, a mała 7 zł. Świece można również kupić w biurze Caritas w Domu Parafialnym w środę od 16.00 do 17.00 i piątek od 10.00 do 11.00. . Serdecznie dziękuję za transport świec z Podstolic Panom Henrykowi Wypyszyńskiemu i Wojciechowi Kubiakowi. Bóg zapłać.
 11. Od przyszłej niedzieli 9 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe dla naszej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje potrwają do środy 12 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Orzechowski diecezjalny duszpasterz młodzieży. Plan rekolekcji jest wywieszony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy, aby skorzystać z tego czasu, który Pan Bóg nam daje.
 12. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed Kościołem będą zbierane ofiary do puszek, jako naszą pomoc rodakom żyjącym w krajach byłego Związku Radzieckiego.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 14. Odpust ku czci św. Barbary w Budzyniu we wtorek o godz. 18.00, ku czci św. Mikołaja w Ujściu w czwartek o godz. 18.00.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

Fragment najnowszego wywiadu papieża Franciszka.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Bądź mądry, daj się zbawić – w darze mądrości chodzi nie tyle o to, żebyś więcej wiedział, ile o to abyś więcej rozumiał.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Sławomir Kowalski l. 49, Andrzej Skrzyński l. 64, Helena Górzna l. 90, Ireneusz Dreger l. 63, Barbara Kryger l. 67, Zbigniew Zawadzki l. 88/ oba pogrzeby w poniedziałek / - Wieczny odpoczynek…