Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe – program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Rekolekcje prowadzi Ks. Wojciech Orzechowski diecezjalny duszpasterz młodzieży, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne codziennie do środy włącznie o godz. 8.00 i 18.30 dodatkowo w środę o godz. 17.00. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie rekolekcyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych, a we wtorek dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania czyli klas 7, 8 i 3 gimnazjum. Zechciejmy skorzystać z tego adwentowego czasu, który jest nam dany. Ofiary zbierane w środę będą przeznaczone dla Księdza  rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie.
 2. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału w Mszach św. „ Roratnich”, które są odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Natomiast Roraty dla młodzieży są odprawiane w każdy piątek o godz. 18.30.
 3. Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dzisiaj przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do Polaków żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego. Wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W czwartek 13 grudnia przypada 37 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego – pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich ofiarach, wszystkich prześladowanych, internowanych i naszej umiłowanej Ojczyźnie.
 5. W piątek od godz. 11.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 6. Zapraszamy pielgrzymów, którzy byli w Ziemi Świętej na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 7. Spotkanie dorosłych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Po Mszy św. możliwość indywidualnego błogosławieństwa. Imiona dzieci przed Mszą św. prosimy zgłosić w zakrystii.
 9. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
 10. Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 13 zł, a mała 7 zł. Świece można również kupić w biurze Caritas w Domu Parafialnym.
 11. Od wtorku rozpoczynamy spowiedzi św. adwentowe w dekanacie : we wtorek w Budzyniu, w czwartek w Stróżewie, Raczynie i Zacharzynie, w piątek Podstolice, Podanin i Wyszyny, w sobotę w kościele Nawiedzenia NMP., w poniedziałek 17 grudnia w Ujściu, we wtorek 18.12 w Szamocinie, w środę 19. 12 w Margoninie i w naszym kościele w czwartek 20 grudnia – o szczegółach poinformujemy. Ze względu na spowiedź w dekanacie nie będzie piątkowej spowiedzi św.
 12. W przyszłą niedzielę dzieci z chórku będą rozprowadzały sianko, a zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wypoczynek.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 14. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Odpustu ku czci św. Mikołaja pierwszego patrona naszego kościoła i parafii. Księżom wikariuszom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej ołtarza, p. organiście i chórowi parafialnemu, p. kościelnemu i wszystkim uczestniczącym za wspólną modlitwę. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

Nowe „Ojcze nasz” – włosi zmienili tłumaczenie, a my?

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Czysta wśród skalanych – Maryja zawsze była wolna od grzechu. My też mamy być.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tomasz Mróz l. l. 44, Stefania Stężała l. 87, Danuta Grabianowska l. 72, Iza Gapińska l. 75, Jan Szudera l. 60, Monika Majchrzak l. 64, Tadeusz Suszek l. 45 - Wieczny odpoczynek…