Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału w Mszach św. „ Roratnich”, które są odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Natomiast Roraty dla młodzieży są odprawiane w każdy piątek o godz. 18.30.
 3. Dzisiaj od godz. 16.00 przedświąteczne spotkanie na Rynku dla wszystkich mieszkańców naszego miasta pod hasłem: „ W Święta Razem”. Niech to będzie czas rodzinnego spotkania w bliskości Świąt Bożego Narodzenia.
 4. W czwartek spowiedź św. adwentowa w naszym kościele z udziałem księży z dekanatu w następujących godzinach: od 9.00 do 11.30 z przerwą od 10.00 do 10.30, od 14.00 do 17.00 z przerwą od 15.00 do 15.45 i wieczorem od 19.15 do 20.15. Prosimy skorzystać, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć w łasce uświęcającej.
 5. W tym tygodniu spowiadamy jeszcze: w poniedziałek w Ujściu, we wtorek w Szamocinie, w środę w Margoninie i w czwartek w naszym kościele.
 6. Spotkanie III Róży Żywego Różańca mężczyzn we wtorek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych do uczestnictwa w Szkole Słowa Bożego.
 8. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
 9. Dzieci i młodzież z chórku  rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wypoczynek.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ostatnie świece na stół wigilijny : duża 13 zł, mała 7 zł.
 11. Betlejemskie Światło Pokoju to od lat idea wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. To symbol braterstwa, ciepła i pokoju. W tym roku hasłem przewodnim jest: „ Światło, które łączy”. Harcerze jak co roku organizują to wydarzenie w naszym mieście. Pragną, aby Światło dotarło do każdego mieszkańca. Dlatego będzie można ich spotkać na Rynku 23 i 24 grudnia od godz. 9.00 do 13.00. Można dostać u nich znicz – co łaska – jednak własne znicze są również mile widziane. Uroczyste wniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju do naszego kościoła, odbędzie się podczas pasterki.
 12. Pasterki w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 22.00 i 24.00.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 14. W drugie święto Bożego Narodzenia o godz. 12.30 pragniemy zaprosić małżonków naszej Parafii na Mszę św. dziękczynną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. dr Hubert Wiśniewski – diecezjalny duszpasterz rodzin. Otrzymacie Państwo imienne zaproszenia, które dostarczą harcerze i młodzież. Pragniemy przeżywać radość małżeństwa razem z wami, we wspólnocie parafialnej.
 15. Dziękujemy młodzieży i harcerzom za pomoc w przygotowaniu zaproszeń na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wszystkim młodym składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy za ufundowanie miksera wraz z mikrofonami i całym oprzyrządowaniem dla śpiewającej młodzieży, a także za ufundowanie dla naszego kościoła świecznika wotywnego znajdującego się przy obrazie Matki Bożej. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 17. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

Kościół w Polsce – liczby, które mówią.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

Aż do oddania życia – średnio co 9 dni ginie jeden kapłan. Na świecie zamordowano w tym roku 35 księży.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Anna Paluszkiewicz l. 87, Irena Bral l. 82, Adrian Płończak l. 34, Henryk Ferfet l. 82, Henryk Brandt l. 71, Jolanta Strumnik l. 55, Kazimiera Łaboda l. 92 - Wieczny odpoczynek…