Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek , wtorek, czwartek i piątek , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w Środę Popielcową po Mszy św. o godz. 10.00 i do godz. 17.00.  O  godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie członków i sympatyków Koła Misyjnego.
 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.
 3. Piątek 8 marca jest Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
 4. Podczas Wielkiego Postu zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 5. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą Parafialny Zespół Caritas i Grupa Modlitewna Medjugorje.
 6. W parafii Nawiedzenia NMP. w Chodzieży od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Trwać będą przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Początek o godz. 16.30.
 7. W poniedziałek 4 dzień miesiąca czcimy św. Floriana naszego patrona i przypada święto św. Kazimierza Królewicza.
 8. We wtorek czcimy relikwie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.
 9. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 10. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 11. Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie trwają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Jest to czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 12. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Wyzwania dla Kościoła po watykańskim szczycie o ochronie nieletnich. O wielkopostnych pokusach.
 13. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: Lawina ratunku – Objawienia Maryjne, których liczba wzrosła pod koniec XX wieku, są znakiem, że ludzkość potrzebuje pomocy.
 14. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.  Barbara Drozdowska l. 67, Aniela Jaroch l. 64– Wieczny odpoczynek…