• slajd3
A A A

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu w poniedziałek i wtorek, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00 zapraszamy Drogich Parafian i mieszkańców naszego miasta na Drogę Krzyżową na chodzieskim Rynku.
 2. W Wielką Środę ze względu na prace przy Kaplicy Adoracji i Grobie Pańskim nie będzie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W związku z niemożliwością prowadzenia zajęć szkolnych, spotkanie dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i i środę 24 kwietnia o godz. 16.30 w auli Domu Parafialnego.
 4. W Wielki Piątek od godz. 8.30 objazd chorych z posługą sakramentalną.
 5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
 6. WIELKI CZWARTEK – PAMIĄTKA USTANOWIENIA Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30 i zakończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Adoracja potrwa do północy. Po zakończeniu Liturgii Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „chlebki wielkanocne”.
 7. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. O godz. 15.00nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 i zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu, a następnie będziemy śpiewać trzy części Gorzkich Żali i całonocna Adoracja Pana Jezusa w Grobie: godz. 22.00 – Rodzina Kolpinga i Koło Misyjne, godz. 23.00 Wspólnota Młodzieżowa, godz.24.00 – Siostry Serafitki, godz. 1.00 – Caritas Parafialny i Grupa Modlitewna Medjugorje, godz. 2.00 – Neokatechumenat i Jan Chrzciciel, godz. 3.00 – Wspólnota Męska „ Przyjaciele Jezusa” i Domowy Kościół, godz. 4.00 Czciciele Miłosierdzia Bożego, Rodzice Kapłanów, Kleryków i Osób Konsekrowanych i Szkoła Słowa Bożego, godz. 5.00 – Przyjaciele Radia Maryja i Apostolstwo Dobrej Śmierci, godz. 6.00 – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn
 8. WIELKA SOBOTA – zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie, zachęcamy i zapraszamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 14.00 na wioskach – Oleśnica, Trojanka, Cisze, Kierzkowice i Kamionka. W kościele od godz. 14.00 do 18.00 co pół godziny. Zgodnie z naszą tradycją dzielimy się „ święconką” z ludźmi potrzebującymi. W kruchcie kościoła będą wystawione kosze do których będzie można wkładać dary dla potrzebujących. Członkowie Rodziny Kolpinga będą z zebranych darów wydawać paczki w sobotę od godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Wszystkich odbierających dary prosimy przyjść na godz. 16.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Dlatego prosimy do sztandarów, feretronów, panów do baldachimu, asysty celebransowi. Po procesji nie ma już adoracji. Na wieczorną liturgię przychodzimy ze świecami.
 9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 10. DRUGIE ŚWIĘTO WIELKANOCY – WSZYSTKIE Msze św. według porządku niedzielnego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby KUL.
 11. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.30, w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, następnie od wtorku do soboty po wieczornej Mszy św.. Nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 15.00.
 12. Daninę diecezjalną prosimy składać do skarbony ustawionej pod chórem. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 15. Paczki z produktami dla potrzebujących prosimy o przynoszenie do zakrystii, biura Caritas, które będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 12.00 lub do biura parafialnego. Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek biuro parafialne będzie czynne od 9.00 do 12.00.
 17. Zapraszamy młodzież do udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu Św. Wojciecha, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia, wyjazd o godz. 7.00. Koszt 30 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii, parafialnym fanpage-u oraz u ks. Jarosława.
 18. Dzisiaj o godz. 10.30 w parku przy jeziorze miejskim Pan Burmistrz zaprasza dzieci do wielkanocnego szukania jajek.

O godz. 12.00 młodzież i dzieci z poszczególnych szkół z przygotowanymi palmami gromadzi się na rynku i procesyjne przejście do kościoła.

 1. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o tym, jak poradzić sobie z cierpieniem, które wydaje się nie mieć sensu.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- List do przyjaciela – ta adhortacja jest pełna Jezusa. Pokazuje, jak ważne jest dla młodego człowieka spotkanie ze Zbawicielem.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Mirek l. 73, Kazimiera Lisiewicz l. 91, Maria Pawlicka l. 71, Kazimiera Borzych l. 65, Tymon Dałkowski dziecko martwo urodzone – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook