• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja   Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu od poniedziałku do czwartku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 2. Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 3. We wtorek od godz. 15.30 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewno – formacyjne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. Przez pięć kolejnych niedziel Wspólnota Neokatechumenalna na rynku w godz. od 15.30 do 16.30 prowadzić będzie „ Spotkania Ewangelizacyjne”.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą: Wspólnota Jan Chrzciciel i Wspólnota Modlitewna Mężczyzn „ Przyjaciele Jezusa”. W piątek ze względu na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. Ze względu na uroczystości odpustowe ku czci św. Floriana objazd chorych z posługą sakramentalną zostaje przesunięty na sobotę 18 maja.
 6. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i 228 rocznica Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. W sposób szczególny zapraszamy Drogich Parafian i Gości, poczty sztandarowe różnych organizacji naszego miasta świeckie i religijne na Mszę św. o godz. 10.00 sprawowanej w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny.
 7. W sobotę 4 maja przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Floriana patrona naszej Parafii i naszego Miasta. Suma odpustowa zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.00, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. kanonik Przemysław Kwiatkowski rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Zapraszamy poczty sztandarowe parafialne, strażackie z całego powiatu i różnych organizacji i szkół naszego miasta, władze miejskie i samorządowe, delegacje różnych organizacji i stowarzyszeń naszego miasta, Drogich Parafian i Gości. Po zakończeniu uroczystości w kościele procesyjnie przejdziemy do tablicy poświęconej strażakom przy której odbędzie się modlitwa i złożenie kwiatów, następnie procesyjnie przejdziemy pod pomnik Wdzięczności w rocznicę poświęcenia przez Księdza Prymasa i modlitwa w intencji Powstańców Wielkopolskich. Po zakończonych uroczystościach religijnych ku czci patrona miasta i parafii od godz. 13.30 na rynku rozpocznie się festyn strażacki, miejski i parafialny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy do kościoła i na wszystkie inne uroczystości, aby godnie uczcić św. Floriana naszego Patrona.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 9. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00, w sobotę Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej o godz. 21.00.
 11. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 8150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Obecnie trwa wymiana instalacji elektrycznej w piwnicy probostwa.
 12. Parafianie z Raczyna wraz z Ks. Proboszczem zapraszają na Festyn Parafialny  3 maja od godz. 15.00. Zaproszenia są wyłożone na stołach przy wyjściu z kościoła. Każde zaproszenie uczestniczy w losowaniu nagrody niespodzianki.
 13. Dzieci z chórku wraz z opiekunami dziękują za ofiary złożone za palmy w kwocie 3575 zł. Ofiary te są przeznaczone na letni wypoczynek chórku. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny.
 15. Ze względu na Mszę św. prymicyjną ks. Jacka Stróżewskiego 26 maja, udzielanie sakramentu chrztu św. odbędzie się wyjątkowo na Mszy św. o godz. 15.00.
 16. Siostry Serafitki organizują w Poznaniu w dniach od 3 do 5 maja br. weekendowe spotkanie dla dziewcząt od 15 roku życia. Tematem przewodnim będzie przebaczenie i to, jak rozumiał je św. Franciszek. Więcej informacji na stronie serafitki.pl oraz na facebooku.
 17. Daninę diecezjalną prosimy składać do skarbony ustawionej pod chórem. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 19. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Nieznane Miłosierdzie – św. Jan Paweł II mówi nam, miłosierdzie to serce chrześcijaństwa.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- W Wielkim Tygodniu Francja przeżywała swoje nieplanowane rekolekcje.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tadeusz Serafinowicz l. 78, Halina Piotrowska l. 73, Andrzej Noculak l. 69/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook