• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej w sobotę o godz. 21.00. W centrum św. Jana Pawła II nabożeństwa majowe o godz. 17.00.
 2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sakramentu bierzmowania udzielonego 134 młodym ludziom przez posługę Księdza arcybiskupa Józefa Kowalczyka: kapłanom, w szczególny sposób ks. Jarosławowi za przygotowanie młodzieży w ostatnim roku, katechetom, młodzieży pomagającej, służbie liturgicznej ołtarza, s. Franciszce i paniom pomagającym, p. organiście, chórowi parafialnemu i zespołowi młodzieżowemu, pp. kościelnym, rodzicom, świadkom bierzmowania, młodzieży za dar ołtarza kapę fioletową, wszystkim za pomoc i wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj Dzień Matki otoczmy nasze Mamy serdeczną modlitwą, wypraszając dla żyjących Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych Matek łaskę wiecznego zbawienia.
 4. Dzisiaj o godz. 12.30 ks. neoprezbiter Jacek Stróżewski odprawi Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie i wielkiej radości, że kolejny kapłan, którego Pan powołał, wychodzi z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.
 8. W sobotę przypada I sobota miesiąca i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Objazd chorych z posługą sakramentalną w sobotę 8 czerwca od godz. 8.30.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XXIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca. Szczegóły i zgłoszenia na stronie internetowej parafii i ks. Jarosława. Ostateczny termin do 28 maja lub do zamknięcia listy! Koszt 40 zł.
 11. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 12. Zapraszamy uczniów klas VIII SP nr 3 na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 27 maja, a uczniów klas VIII pozostałych szkół we wtorek 28 maja. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem majowym o godz. 18.00, następnie Msza św. i spotkanie w Domu Parafialnym. Uczniowie przyniosą wypełnione obrazki z Wielkiego Postu.
 13. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 14. Parafiada, w której sportowo i muzycznie rywalizować będą parafie naszej archidiecezji, odbędzie się 15 czerwca br. w Inowrocławiu. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w różnych konkurencjach m. in. biegi, pływanie, ściana wspinaczkowa, tenis stołowy, wielobój parafialny, piłka siatkowa, piłka nożna i inne, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii – zapisy u ks. Jarosława.
 15. W związku z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny św. Jana Pawła II można nabyć książkę „ Niech zstąpi Duch Twój”, która zawiera homilie i wystąpienia Ojca św. z fotografiami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego. Koszt 10 zł.
 16. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP i odpust w parafii Nawiedzenia. Suma odpustowa zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.00.
 17. W piątek 14 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Włoch. Prosimy przynieść wpłatę 450 euro.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- duszpasterz w amazońskiej dżungli, a także 5 minut dla Boga.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Bezbłędny – gdyby Kościół – także poprzez papieża nie głosił nieomylnej nauki, stałby się klubem dyskusyjnym. I pewnie już by go nie było.

 1. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Henryk Wienke l. 93 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook