• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa czerwcowego. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek , piątek i sobotę o godz. 18.00. Apel Jasnogórski w kościele,  w sobotę o godz. 21.00.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 3. Ksiądz neoprezbiter Jacek Stróżewski bardzo dziękuje wszystkim za wspólną modlitwę oraz pochylenie się nad tajemnicą kapłaństwa podczas Mszy św. prymicyjnej: księdzu Proboszczowi Ireneuszowi za przykład kapłańskiego życia, księżom wikariuszom Pawłowi, Jarosławowi i Krystianowi za wspólnotę oraz wsparcie, klerykowi Piotrowi Nowickiemu za pomoc w przygotowaniu i przebiegu liturgii, p. organiście Edwardowi oraz Chórowi Parafialnemu za uświetnienie śpiewem całej uroczystości, młodzieżowemu zespołowi muzycznemu, pp. kościelnym Jerzemu i Markowi Sarbinowskim, p. Halinie Hałas oraz dzieciom niosącym girlandę oraz wianek, siostrom zakonnym, s. Franciszce za wystrój kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Jako Wspólnota Parafialna dziękujemy księdzu neoprezbiterowi Jackowi za dar ołtarza, który zostawia dla Parafii, dwie dalmatyki czyli strój liturgiczny diakona koloru czerwonego i fioletowego. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka pamiętamy o wszystkich dzieciach i polecamy je Dobremu Bogu wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.
 6. Dzisiaj obchodzimy dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 7. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie grupy pielgrzymkowej pp. Zbigniewa i Mariana.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego, zapraszamy również osoby zainteresowane sprawami misji.
 9. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą: Domowy Kościół i Chór Parafialny. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Jak zawsze w I piątek miesiąca Komunia św. co 20 minut. Objazd chorych z posługą sakramentalną przedwakacyjną  w sobotę od godz. 8.30.
 10. W czwartek na wieczornej Mszy św. dziękować będziemy Dobremu Bogu za łaskę powołania i przeżyte lata w Chrystusowym kapłaństwie: Ks. Paweł i Ks. Jarosław 6 lat, Ks. Krystian 7 lat, Ks. Proboszcz 37 lat, Ks. neoprezbiter Jacek od 25 maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę.
 11. Zapraszamy w sobotę 8 czerwca na wspólne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w naszym kościele o godz. 20.00 wspólnym uwielbieniem połączonym z adoracją a zakończy się o godz. 21.30 wspólną Eucharystią.
 12. W piątek 7 czerwca przypada piąta rocznica ingresu abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Prymasie.
 13. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 14. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 15. Parafiada, w której sportowo i muzycznie rywalizować będą parafie naszej archidiecezji, odbędzie się 15 czerwca br. w Inowrocławiu. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w różnych konkurencjach m. in. biegi, pływanie, ściana wspinaczkowa, tenis stołowy, wielobój parafialny, piłka siatkowa, piłka nożna i inne, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii – zapisy u ks. Jarosława.
 16. Święty Jan Paweł II mówił: „ Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”, nabiera dziś w Polsce szczególnej aktualności w obliczu wielkiej mobilizacji sił przeciwnych życiu i rodzinie. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się w Wągrowcu Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha, a następnie przemarsz wraz z całymi rodzinami na Rynek, na którym odbędzie się piknik
 17. W związku z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny św. Jana Pawła II można nabyć książkę „ Niech zstąpi Duch Twój”, która zawiera homilie i wystąpienia Ojca św. z fotografiami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego. Koszt 10 zł.
 18. W piątek 14 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Włoch. Prosimy przynieść wpłatę 450 euro.
 19. W sobotę 22 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00 odbędzie się na Rynku odłożony z racji niepogody festyn z okazji Patrona Miasta i Parafii św. Floriana. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 20. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o tym, jak przekazywać wiarę bierzmowanym

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Cud się wydarzył – celem pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski było wielkie przebudzenie. Jan Paweł II mówił nam o prawdzie oraz o wyzwoleniu duchowym.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Hildegard Pasławska l. 87, Helena Obczyńska l. 92, Jan Wekwert l. 66, Wiesław Wasielewski l. 70  – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook