• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w czwartek do godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.


1.    Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przebiegu procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom i młodzieży ze sztandarami, feretronami i różnymi oznakami religijnymi, panom do asysty kapłanowi, panom z baldachimem, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, p. organiście, chórowi parafialnemu, pp. kościelnym, dzieciom I Komunijnym, policji za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, wszystkim, którzy zechcieli udekorować okna i balkony, a także wszystkim uczestniczącym za modlitwę i świadectwo wiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.
2.    W oktawie Bożego Ciała Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30, po procesji Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3.    W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. i procesję do kościoła Nawiedzenia NMP. Procesja wyruszy po Mszy św. odprawianej w kościele Nawiedzenia NMP. o godz. 18.00. Intencje mszalne przyjęte w tym dniu na wieczorną Mszę św. będą odprawione w kościele Nawiedzenia NMP. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
4.    W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna i przejdziemy ulicami: Krótką, Pl. Kopernika, Żeromskiego, tradycyjnie przy szpitalu zostanie wygłoszone kazanie, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania Bożemu Sercu, powrót ulicami: Marcinkowskiego, Kościuszki i Kościelną do kościoła. Prosimy o dekorację okien i balkonów na trasie procesji.
5.    W czwartek o godz. 13.15  w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
6.    W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7.    W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00, Msza św. wieczorna o godz. 18.30 z niedzieli.
8.    W imieniu P. prof. Tomasza Zagórskiego, polskiego tenora operowego i pedagoga Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, twórcy Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Noteckie Bel Canto” zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na piękne klasyczne śpiewnie, na koncert „ Classico latino”, w którym wystąpią młodzi śpiewacy, Chór Politechniki Poznańskiej i wspaniali instrumentaliści. Po raz pierwszy „ Noteckie Bel Canto” odbędzie się w naszym kościele. Dzięki współpracy naszej Parafii, P. Burmistrza, Dyrekcji Chodzieskiego Domu Kultury, wszystkich sponsorów i maestro Zagórskiego usłyszymy m.in. słynną „Mszę Kreolską” Ariela Ramireza. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 29 czerwca początek o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.


9.    Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 20.00.
10.    Pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Podlasie w dniach od 10 do 14 września br. W programie zwiedzanie Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Białegostoku, Tykocina, Supraśla, Sokółki, Drohiczyna. Koszt 990 zł. Zapisy z dokładnym programem w Biurze Parafialnym.
11.    W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
12.    Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
13.    Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
14.    Dzieci ze świetlicy „ Promyk Dobra” wraz z Siostrami Serafitkami dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na letni wypoczynek dla dzieci, w kwocie 6727,62 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
15.    W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:
- o tym, jak Ewangelia pomaga być dobrym Ojcem.
16.    W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:
- Matka ma moc… modlitwy – dajcie mi modlące się matki, a ocalę świat.
17.    Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Jagodzińska l. 84, Waldemar Kozioł l. 54, Marek Pluciński l. 64, Paweł Bonczko l. 74,    – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook