• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy za udział w oktawie Bożego Ciała i procesji w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarz, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom i panom ze sztandarami, feretronami i różnymi oznakami religijnymi, panom do asysty kapłanowi, panom z baldachimem, p. organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze, pp. kościelnym, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, policji za zabezpieczenie trasy, wszystkim, którzy udekorowali okna i balkony oraz wszystkim uczestniczącym za modlitwę i skupienie, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 7.00 w kościele będą prowadzone prace związane z czyszczeniem i krystalizacją marmurowej posadzki w prezbiterium, nawie kościoła i kaplicach bocznych. Dlatego przez cały dzień kościół będzie zamknięty. Wieczorna Msza św. będzie odprawiona w kaplicy Domu Parafialnego.
 3. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 20.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Apostolstwo Dobrej Śmierci. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Komunia św. co 20 minut. W wakacje nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 5. W środę po wieczornej nowennie w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Medjugorje.
 6. W przyszłą niedzielę przypada odpust w Ujściu ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Tradycyjna piesza pielgrzymka na tę Uroczystość wyruszy o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła. Wszystkich chętnych z obu chodzieskich parafii serdecznie zapraszamy. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 7. W czwartek 4 dzień miesiąca czcimy relikwie św. Floriana naszego Patrona, a w piątek bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 9. Zachęcamy do modlitwy o deszcz i o dobre urodzaje.
 10. W lipcu i sierpniu biuro Caritas będzie nieczynne.
 11. W sierpniu przerwa urlopowa w poradni przedmałżeńskiej.
 12. W dniach od 10 do 14 września br., pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Podlasie. W programie zwiedzanie Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Białegostoku, Tykocina, Supraśla, Sokółki, Drohiczyna. Koszt 990 zł. Zapisy z dokładnym programem w Biurze Parafialnym.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 14. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Wierzący coraz częściej spotykają się z brakiem szacunku, a nawet agresją. Jak sobie z tym poradzić?

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Nie bądź taki ważny – odpocznij – zanim odpoczniesz wiecznie, pomyśl o odpoczynku doczesnym. Niech służy wiecznemu.

 1. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zbigniew Bugajski l. 84  – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook