• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych z racji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Prosimy podjeżdżać pod główną bramę kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżać w stronę ulicy Kościuszki lub według poleceń policji. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary przeznaczone na cele misyjne, przede wszystkim na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom.
 2. Dnia 2 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w drodze na Jasną Górę. Pielgrzymi przyjdą około godz. 18.00 w liczbie około 200 osób. Jak każdego roku prosimy Drogich Parafian o ugoszczenie i przyjęcie na nocleg pielgrzymów w swoich domach. Wszystkich chętnych do przyjęcia pielgrzymów prosimy o zgłoszenie swoich adresów w biurze parafialnym, bądź telefonicznie w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne do czwartku od 9.00 do 12.00, a w piątek według stałego planu.
 4. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
 5. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 6. W czwartek przypada dzień imienin Ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego – pamiętajmy o Ks. biskupie i wszystkich, którym patronują św. Krzysztof i św. Jakub w naszych modlitwach.
 7. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.
 8. Zapraszamy małżeństwa do udziału w weekendzie dla małżeństw w dniach od 15 do 17 sierpnia w Gnieźnie w CEF. Weekend organizowany jest przez stowarzyszenie „ Spotkania Małżeńskie”, które od 40 lat towarzyszy małżonkom, którzy pragną rozwijać, odnowić lub odbudować swoją więź. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie lub na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl .
 9. Poradnia psychologiczna będzie czynna w środę od godz. 14:00 w domu parafialnym.
 10. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy(z) – Patronki Europy, w środę św. Kingi (dz), w czwartek święto św. Jakuba (Ap), w piątek św. Joachima i Anny Rodziców NMP.
 11. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 12. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o codziennych problemach księży i o tym, dlaczego potrzebują naszego zrozumienia.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- modlitwa z przeszkodami – czy należy walczyć z rozproszeniami w czasie modlitwy?

 1. Odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Krystyna Bonczko l. 71, Krystyna Wisa l. 82 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook