• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych z racji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Prosimy podjeżdżać pod główną bramę kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżać w stronę ulicy Kościuszki lub według poleceń policji. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary przeznaczone na cele misyjne, przede wszystkim na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom.
 2. Dnia 2 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w drodze na Jasną Górę. Pielgrzymi przyjdą około godz. 18.00 w liczbie około 200 osób. Jak każdego roku prosimy Drogich Parafian o ugoszczenie i przyjęcie na nocleg pielgrzymów w swoich domach. Wszystkich chętnych do przyjęcia pielgrzymów prosimy o zgłoszenie swoich adresów w biurze parafialnym, bądź telefonicznie w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 3. Dzisiaj nasi pielgrzymi wyruszyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W grupie pomarańczowej obejmującej rejon wągrowiecki idzie około 140 osób. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. Zachęcamy do duchowej łączności z tymi, którzy wyruszyli na szlak zwłaszcza o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania poprzez stronę internetową naszej pielgrzymki – ppag.pl , na której każdego dnia zamieszczane będą materiały formacyjne( o godz. 7.00 czytania, o 12.00 medytacja, o 16.00 konferencja).
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca sierpnia. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Neokatechumenalna. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, Komunia św. co 20 minut. W wakacje nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tym razem w auli Domu Parafialnego.
 6. W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 7. 2 sierpnia, w piątek możliwość dostąpienia dla siebie lub zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami, za pobożne nawiedzenia kościoła parafialnego.
 8. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 6810 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie odbyło się czyszczenie i krystalizacja posadzek w kościele i malowanie podłóg w ławkach w kościele. Koszt 4000 zł.
 9. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne według normalnego planu.
 10. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 11. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.
 12. W czwartek zakończyła się pielgrzymka do Medjugorje i po sanktuariach Bośni i Hercegowiny i Chorwacji. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za ofiarowany dla naszej parafii fioletowy ornat oraz za radość wspólnego pielgrzymowania. Wszystkim z serca serdeczne Bóg zapłać.
 13. Zapowiadana pielgrzymka na Podlasie zostaje odwołana ze względu na małe zainteresowanie.
 14. 27 i 28 sierpnia organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 110 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy o podanie numeru PESEL i adresu i numeru kontaktowego oraz wpłatę. Wyjazd 27 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
 15. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Henryka Jędrzejaka misjonarza z Kamerunu, który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na cele misyjne.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- dodatek 5 minut z Bogiem

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Ofiara sakramentek – zginęły przysypane gruzami kościoła. Wcześniej świadomie ofiarowały swoje życie za Ojczyznę.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Maria Jankowska l. 66, Urszula Kuźnicka l. 86, Zdzisław Nowastowski l. 80 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/ – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook