• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili pojazdy z racji św. Krzysztofa patrona kierowców i złożyli ofiary na misje w kwocie 1950 zł. i 2 euro. Dziękujemy policji za pomoc i kierowanie ruchem oraz paniom z Koła Misyjnego naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy Parafianom z obu chodzieskich parafii i Zespołowi Szkół im. H. Cegielskiego za przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w swoich domach i na terenie szkoły. Dziękujemy również Wspólnocie Neokatechumenalnej za prowadzenie czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 12.00, a biuro w którym przyjmuje Ks. Proboszcz według normalnego planu.
 4. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 18.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.30 Msza św.
 5. W sobotę o godz. 11.00 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewno - formacyjne spotkanie pielgrzymów, którzy byli na pielgrzymce w Medjugorie.
 6. Zapraszamy małżeństwa do udziału w weekendzie dla małżeństw w dniach od 15 do 17 sierpnia w Gnieźnie w CEF. Weekend organizowany jest przez stowarzyszenie „ Spotkania Małżeńskie”, które od 40 lat towarzyszy małżonkom, którzy pragną rozwijać, odnowić lub odbudować swoją więź. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń lub na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl .
 7. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 8. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 9. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w sobotę św. Wawrzyńca.
 10. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o samotności osób starszych uwięzionych

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Z Jasia Jan – nie Małgosia! Jaśku! Bądź grzeczny jak Małgosia! Oby nie posłuchał. Bo chłopiec powinien być chłopcem.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierz Maczyński l. 81, Helena Kępa l. 74 – Wieczny odpoczynek…

 

                                                                    SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

 1. Miejscem udzielania Sakramentu Chrztu jest parafia zamieszkania rodziców dziecka. W uzasadnionych przypadkach można ochrzcić dziecko w innej parafii, ale potrzebna jest pisemna zgoda własnego Ks. Proboszcza.
 2. Rodzice i chrzestni są zobowiązani do wzięcia udziału w katechezie chrzcielnej. W naszej Parafii katechezy są zawsze w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy, aby wziąć udział w katechezie jeszcze przed urodzeniem dziecka. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie, które trzeba przedstawić w Biurze Parafialnym.
 3. Chrzty w nasze Parafii odbywają się w drugą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.30 i w czwartą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30. W wyjątkowych sytuacjach może być chrzest w innym terminie, ale wtedy zasadniczo poza Mszą św.
 4. Chrzest zgłaszamy w Biurze Parafialnym mniej więcej tydzień przed planowanym terminem. Trzeba przedstawić: odpis aktu urodzenia dziecka, świadectwo ślubu kościelnego, zaświadczenie o udziale w katechezie chrzcielnej, dane rodziców i chrzestnych/ imię i nazwisko, wyznanie, wiek, adres z ulicą i numerem domu, zawód, jeśli chrzestni są z innej parafii – zaświadczenie od własnego Ks. Proboszcza, że mogą podjąć godność rodziców chrzestnych/.
 5. Rodzicami chrzestnymi mogą być katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, wierzący i praktykujący, mogący przystąpić do spowiedzi i Komunii św./ czyli nie mogą być żyjący w konkubinacie czy też w związkach tylko cywilnych/. Jeśli rodzice nie mają ślubu kościelnego muszą odbyć rozmowę z Ks. Proboszczem.

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook