• Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. W poniedziałek przypada 5 rocznica śmierci Ks. seniora Alfreda Reformata. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.
 2. Od najbliższej soboty miesięczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie alumn 5 roku naszego seminarium kleryk Michał Bogusiewicz.
 3. W sobotę 24 sierpnia w Pobiedziskach odbędą się dożynki archidiecezjalne. Delegacji naszego dekanatu przewodniczyć będzie Ks. Karol Łybek wraz z delegacją z Parafii Raczyn.
 4. Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. Liczba osób, które tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! W ciągu dwóch lat miały miejsce w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego. Kościół w Polsce potrzebuje dziś wielkiej modlitwy! Dlatego organizatorzy zapraszają na kolejne modlitewne czuwanie: „ Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Włocławek – Kruszyn. Wyjazd z Siostrą Agatą 14 września. Od godz. 11.00 spotkanie modlitewne i nocne czuwanie, zapisy w Biurze Parafialnym, koszt transportu 45 zł.
 5. Gminno – parafialne dożynki odbędą się w Oleśnicy w sobotę 31 sierpnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 6. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 7. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu obchodzimy: We wtorek św. Bernarda (op. dK), w środę św. Piusa X ( pa ), w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę Święto św. Bartłomieja ( Ap ).
 9. Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu.
 • W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

     - O największej tajemnicy ks. Jerzego Popiełuszki.

     - Co zrobić, kiedy nasze dzieci odchodzą z Kościoła.

 • W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

     - Żył teatrem i Bogiem – Ks. Kazimierz Orzechowski ( kapłan i aktor ).

 • Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Franciszek Jeńczyk l. 88/ pogrzeb odbył się w Szamocinie/, Małgorzata Nitka l. 56, Regina Rutkowska l. 90/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ – Wieczny odpoczynek…