Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.


1.    Od wczoraj miesięczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii rozpoczął alumn 5 roku naszego seminarium kleryk Michał Bogusiewicz, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej.
2.    W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na wieczornej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
3.    We wtorek o godz. 6 rano z parkingu przy kościele wyjedzie pielgrzymka do Częstochowy. Powrót w środę w godzinach wieczornych. Opiekunem pielgrzymów będzie ks. Jarosław.
4.     Gminno – Parafialne dożynki odbędą się w sobotę 31 sierpnia, o godz. 14.00 Msza św. i obrzęd dożynkowy w Oleśnicy przy Szkole Podstawowej. Na uroczystości dożynkowe zapraszają Pani Wójt Gminy Chodzież wraz z Przewodniczącą Rady Gminy i Ks. Proboszcz Parafii św. Floriana.
5.    Od 1 września wracamy do stałego porządku nabożeństw. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 18.30, w środę dodatkowo o godz. 17.00; natomiast w niedziele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 z udziałem dzieci, 12.30, 15.00, 17.00 z udziałem młodzieży i 19.00.
6.    W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80 rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i wszystkich ofiarach tej strasznej wojny. O godz. 12.15 pod pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność, w parku przy Urzędzie Miejskim, modlitwa i złożenie kwiatów. Na tę uroczystość zapraszają Burmistrz naszego Miasta oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chodzieży.
7.    Zapraszamy na modlitewne czuwanie: „ Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Włocławek – Kruszyn. Wyjazd z Siostrą Agatą 14 września. Od godz. 11.00 spotkanie modlitewne i nocne czuwanie, zapisy w Biurze Parafialnym, koszt transportu 45 zł.
8.    Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 6920 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
9.    Od 1 września obowiązki Proboszcza w parafii Nawiedzenia NMP obejmie Ks. Jan Korygacz, który przychodzi z parafii pw. Św. Brata Alberta w Różannej.
10.    Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
11.    Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
12.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość MB Częstochowskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
13.    Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu.
14.    W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:
- Drzwi muszą być otwarte. Wywiad z papieżem Franciszkiem o tym, jak pomóc Europie wyjść z kryzysu. Jest również modlitewnik 5 minut z Bogiem.
15.    W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:
- Z konfesjonału do więzienia? – wolę pójść do więzienia niż złamać tajemnicę spowiedzi – powiedział arcybiskup Melbourne.
16.    Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Elżbieta Bednarek l. 95, Dorota Maria Jankun l. 66, Maria Janiszewska l. 87/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ – Wieczny odpoczynek…