slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Od dnia dzisiejszego wracamy do stałego porządku Mszy św.
 2. Dzisiaj przypada 80 rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i wszystkich ofiarach tej strasznej wojny. O godz. 12.15 przy pomniku Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność przy ul. Paderewskiego modlitwa i złożenie kwiatów. Ksiądz Prymas wyraził zgodę, na uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej dźwiękiem dzwonów kościelnych w całej Archidiecezji, które zabrzmią dzisiaj o godz. 14.00.
 3. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za radość pielgrzymowania do Jasnogórskiej Matki i Królowej w miniony wtorek i środę. Ks. Jarosławowi za duchową opiekę. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości dożynkowych gminno – parafialnych w Oleśnicy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.00, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć Nowy Rok Szkolny.
 5. Od poniedziałku w godzinach urzędowania biura parafialnego będą przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2020 roku.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Włoch. Prosimy o przyniesienie ostatniej wpłaty w złotówkach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie młodzież Oazowa. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Komunia św. co 20 minut. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną o godz. 8.30.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 9. W tym tygodniu czcimy relikwie św. Floriana, patrona parafii i miasta oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas pierwszych z tornistrami i przyborami szkolnymi, które poświęcimy na Mszy św. o godz. 11.15.
 11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. Warunki przyjęcia wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 12. Zapraszamy na modlitewne czuwanie: „ Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Włocławek – Kruszyn. Wyjazd z Siostrą Agatą 14 września. Od godz. 11.00 spotkanie modlitewne i nocne czuwanie, zapisy w Biurze Parafialnym do piątku 6 września, koszt transportu 45 zł.
 13. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 15 września. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy, aby zapisywały się internetowo na stronie: narzeczeni.pl
 14. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 15. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Grzegorza Wielkiego (pa, dK),
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- To one pomagają uczniom przejść przez dramat rozwodu albo wyciągają z depresji. O siostrach zakonnych od zadań specjalnych.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Zapiski wrześniowe – biskup polowy Polskich Sił Zbrojnych na uchodźstwie Józef Gawlina.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ryszard Wojtys l. 72, Łucja Nowak l. 97, Grażyna Kucik l. 62 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook