Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 8 Szkół Podstawowych odbędzie się w poniedziałek 9 września na Mszy św. o godz. 18.30, natomiast spotkanie dla osób z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się we wtorek10 września na Mszy św. o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek 9.09 lub we wtorek 10.09 o godz. 17.30, albo w czwartek 12.09 o godz. 18.30, w auli Domu Parafialnym, prosimy, aby rodzice zgłosili swoje dziecko do I Komunii św. w naszej parafii i wypełnili stosowną deklarację. Termin spotkania prosimy dostosować do swoich możliwości. Zapraszamy.
 3. Zapraszamy rodziców razem z dziećmi, które mają przystąpić do I Komunii św. na Mszę św. i spotkanie we wtorek 17 września o godz. 18.30.
 4. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, a po Mszy św. procesja różańcowa wokół Kościoła. Różaniec poprowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego.
 5. Msza św. w intencji uczestników spotkania „ Polska pod Krzyżem”, w środę o godz. 18.30. Po Mszy św. można będzie zapłacić brakujące 45 zł . Wyjazd w sobotę 14.09 o godz. 7.00 z parkingu przy kościele, powrót w niedzielę ok. godz. 8.00. Zapraszamy jest jeszcze miejsce w autokarze.
 6. W związku z Ogólnopolską modlitwą „ Polska pod Krzyżem” wspólnota męska „ Przyjaciele Chrystusa” pragnie zaprosić wszystkich Parafian na wspólne czuwanie pod Krzyżem 14 września. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00 na zewnątrz kościoła przy Krzyżu – Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następną część spotkania i dalsze czuwanie przy Krzyżu w kościele rozpoczniemy po wieczornej Mszy św.
 7. Młodych z klas 7 SP i starszych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się we Wrześni. W programie m.in. spotkanie z gośćmi, konferencja, świadectwa, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na spowiedź św., a także koncert zespołu „ Siewcy Lednicy”. Wyjazd w sobotę 21 września z parkingu przy kościele o godz. 9.30, powrót ok. godz. 21.30. Koszt 35 zł. Zgłoszenia u księży. Zapraszamy.
 8. W niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy Chór Parafialny, a w poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na powakacyjną próbę chóru. Zapraszamy też nowych chórzystów .
 9. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 15 września. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy, aby zapisywały się internetowo na stronie: narzeczeni.pl.
 10. Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 14 września o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Seminarium Duchownym w Gnieźnie ul. Seminaryjna 2. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 11. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 12. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek św. Jana Chryzostoma (bp, dK), w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 13. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 14. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- O edukacji seksualnej dzieci decydują rodzice, dopiero potem nauczyciele i politycy. O tym, jak uchronić dziecko przed niechcianymi zajęciami w szkole.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Boże, on nie wierzy! – Bóg usłyszał jej łzy. Przemówiły do Niego tak mocno jak łzy św. Moniki.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marianna Nurska l. 87, Tadeusz Ćwirko l. 64, Kazimierz Bedołek l. 84 – Wieczny odpoczynek…