Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W Kościele rozpoczynamy od 15 do 21 września IX Tydzień Wychowania. Mottem tegorocznego Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: ”Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o tych, którzy są odpowiedzialni za wychowanie: rodzicach, duszpasterzach i wychowawcach.
 2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Ogólnopolską modlitwę „Polska pod Krzyżem”. Siostrze Agacie za zorganizowanie wyjazdu na Ogólnopolskie czuwanie na lotnisku Włocławek–Kruszyn i wspólnocie męskiej „Przyjaciele Chrystusa” za zorganizowanie sobotniego czuwania w naszej parafii.
 3. Zapraszamy rodziców razem z dziećmi, które mają przystąpić do I Komunii św. na Mszę św. i spotkanie we wtorek 17 września o godz. 18.30.
 4. We wtorek 17 września w kaplicy domu parafialnego przy parafii św. Floriana spotka się koło przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 modlitwą różańcową, po modlitwie msza św. a następnie spotkanie formacyjne. Wszystkich członków i przyjaciół Radia Maryja serdecznie zapraszamy.
 5. W środę 18 września w Domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne otwierające nowy rok formacyjny wspólnoty męskiej „Przyjaciele Chrystusa”. Spotkanie rozpoczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych mężczyzn.
 6. Spotkanie członków Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w piątek 20.09 po wieczornej mszy św. w auli Domu parafialnego. Na spotkaniu mile widziane są również nowe osoby. Serdecznie zapraszamy.
 7. Młodych z klas 7 SP i starszych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się we Wrześni. W programie m.in. spotkanie z gośćmi, konferencja, świadectwa, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na spowiedź św., a także koncert zespołu „Siewcy Lednicy”. Wyjazd w sobotę 21 września z parkingu przy kościele o godz. 9.30, powrót ok. godz. 21.30. Koszt 35 zł. Zgłoszenia u księży. Zapraszamy.
 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia, dnia 5.10, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00, koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do dnia 27.09.2019
 9. W poniedziałek 16.09 o godz. 19.30 zapraszamy na powakacyjną próbę chóru Parafialnego. Zapraszamy też nowych chórzystów.
 10. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 15 września. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy, aby zapisywały się internetowo na stronie: narzeczeni.archidiecezja.pl
 11. Spotkanie dla katechetów z naszej parafii, w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 na probostwie.
 12. Zapraszamy pary do udziału w weekendzie dla małżeństw w dniach 25-27 października do Rościnna. Weekend organizowany jest przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” i przeznaczony dla par, które chcą odnowić relację, pogłębić ją albo rozwinąć. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian
 14. Zapraszamy na 5 edycję Chodzieskiego Pikniku Naukowego, który odbędzie się w niedzielę (15.09.) na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży, w godzinach od 11.00 do 16.00.
 15. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Korneliusza (pa,m) i Cypriana(bp,m), w środę Święto Św. Stanisława Kostki (z), w piątek św. Andrzeja Kim Taegona(p,m), Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy(m), w sobotę Święto św. Mateusza (Ap, Ew)
 16. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 17. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Dr. Wanda Błeńska, lekarka i misjonarka, jednym z 25 świadków wiary Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego obchodzonego w kościele w październiku

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Wychowujemy, kształtujemy, przekazujemy wartości. Aż tu nagle dziecko wybiera… źle! – co dalej?

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Gabryela Wisiołowska l. 89; Lidia Białkowska l. 87 – Wieczny odpoczynek…