Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie członków i sympatyków Koła Misyjnego.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. w auli Domu Parafialnego spotkanie grupy pielgrzymkowej Panów Gawareckiego i Kamińskiego.
 3. W środę po nowennie o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego spotkanie członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
 4. W czwartek od godz. 8.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 5. Rozpoczynamy kolejny cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 29 września. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. o godz. 15.00 i zaraz po Mszy św. spotkanie w kościele z kapłanem odpowiedzialnym za przygotowanie.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Przed Mszą św. w zakrystii prosimy zgłosić imiona dzieci.
 7. Wspólnie z parafią w Margoninie i Szamocinie organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę z racji zaproszenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do nawiedzenia naszej parafii dokładnie 27 lutego 2021 roku. Wyjazd 6 i 7 października br. Oprócz tego zwiedzimy w Chęcinach – Jaskinię Raj, Klasztor Cystersów w Jędrzejowie oraz górę Św. Anny i Gidle. Ze względu na szerszą ofertę wyjazdu koszt 250 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym. Jest tylko 10 miejsc wolnych.
 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia, dnia 5.10, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00, koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do dnia 27.09.2019
 9. Trwa kurs przedmałżeński, który zawsze rozpoczyna się Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 10. We wtorek 1 października na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców młodzieży klas VIII i I szkół średnich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 11. Zapraszamy pary do udziału w weekendzie dla małżeństw w dniach 25-27 października do Rościnna. Weekend organizowany jest przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” i przeznaczony dla par, które chcą odnowić relację, pogłębić ją albo rozwinąć. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 13. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. O. Pio ( p), w piątek św. Wincentego a Paulo(p), w sobotę św. Wacława (m).
 14. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 15. W poniedziałek kończy miesięczną praktykę duszpasterską kleryk Michał Bogusiewicz alumn V roku naszego seminarium. Dziękujemy księdzu klerykowi za ten czas i wszystkie praktyki, które wykonywał w szkole i w parafii. Życzymy, aby wzrastał w powołaniu i przygotowaniu do Chrystusowego Kapłaństwa. Szczęść Boże.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Poza słowami – o komunikacji z osobami z głęboką niepełnosprawnością.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Polacy, nawróćcie się ! – stajemy pod krzyżem, żeby odszukać siebie, znaleźć swoje miejsce w życiu.  Chcemy pokazać światu, że należymy do Jezusa.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Teresa Broda – Wypyszyńska l. 97, Danuta Munc l. 60 – Wieczny odpoczynek…