Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, a następnie z lotniska w Berlinie wyrusza parafialna pielgrzymka do Włoch, powrót 8 października ok. 3.00 w nocy. Zapraszam pielgrzymów na Mszę św. o godz. 7.00, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć czas pielgrzymowania.
 2. We wtorek 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Przeżywając nadzwyczajny miesiąc misyjny. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą: we wtorek Rodzina Radia Maryja, w czwartek Neokatechumenat, w piątek młodzież Oazowa, w sobotę o godz. 18.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy róże przy relikwiach św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy wszystkich chętnych o przyniesienie róż do poświęcenia.
 4. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, Komunia św. co 20 minut, także po różańcu o godz. 17.00. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 6. Rozpoczynamy kolejny cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. o godz. 15.00 i zaraz po Mszy św. spotkanie w kościele z kapłanem odpowiedzialnym za przygotowanie.
 7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Przed Mszą św. w zakrystii prosimy zgłosić imiona dzieci.
 8. Spotkanie członków Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w piątek 4 października po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. Na spotkaniu mile widziane są również nowe osoby. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 10. Trwa kurs przedmałżeński, który zawsze rozpoczyna się Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone różańce. Dzieci wraz z najbliższymi serdecznie zapraszamy.
 12. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7720 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00. Po południu będzie nieczynne.
 14. W godzinach urzędowania biura parafialnego można zamawiać Msze św. na pierwsze półrocze 2020 roku.
 15. W poniedziałek 34 urodziny obchodzi Ks. Jarosław, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia. Polecamy Czcigodnego Jubilata modlitewnej pamięci Drogich Parafian. Ad multos annos!
 16. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 17. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – Świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o tym, jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze w budowaniu dzieciom bezpiecznego świata.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „ Otoczmy księży modlitwą, bop są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marian Kledzik l. 84, Józefa Dzioba l. 84, Bożena Zielińska l. 69, Józef Partyka l. 84/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/, Janina Szymkowiak l. 86/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/– Wieczny odpoczynek…