Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku do czwartku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 dla dzieci i 18.00 dla dorosłych, który poprowadzą: w poniedziałek Rodzina Radia Maryja, we wtorek Czciciele Miłosierdzia Bożego, w czwartek nabożeństwo różańcowe dla dzieci i dorosłych o godz. 17.00.
 2. W czwartek od godz. 16.00 do 18.30 do Domu Parafialnego, zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, przebrane za świętych lub anioły na Bal Wszystkich Świętych.
 3. W czwartek 31 października przeżywać będziemy Noc Świętych. Rozpoczniemy nieszporami o godz. 19.30, które poprowadzi Ks. Andrzej Finc, egzorcysta z Piły. Po nieszporach prezentacja świętych i modlitewne czuwanie przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach świętych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.30. ( w gazetce parafialnej omyłkowo podano godz. 8.00 – przepraszamy) Uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14.00 procesją żałobną z dolnej kaplicy, a następnie Msza św. za zmarłych. Ofiary zbierane na cmentarzu będą jak każdego roku przeznaczone na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
 5. W sobotę 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja za zmarłych wokół Kościoła.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Natomiast 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny dla jednej duszy zmarłej za nawiedzenie Kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego.
 8. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św., objazd chorych z posługą sakramentalną w sobotę 9 listopada od godz. 8.30.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7510 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie zostało wymienione okno dachowe w Domu Parafialnym, a także naprawione tynki na kościele i blachy na dachu kościoła. Pragnę podziękować firmie P. Grzegorza Kuty za pomoc w tych pracach. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 12. We wtorek biuro, w którym przyjmuje Ks. Proboszcz będzie nieczynne.
 13. Na stołach w przybudówce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych z naszych rodzin. Wypisane / prosimy czytelnie/i dobrowolną ofiarą prosimy wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem.
 14. W Biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych.
 15. Wspólnie z parafią w Ujściu organizujemy 12 dniową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin od 20 do 31 maja 2020 roku. Koszt 930 dolarów i 1600 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym. Zostało jeszcze 5 miejsc.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- „ Świętość nie jest luksusem” – mówiła Matka Teresa z Kalkuty. Jest również modlitewnik 5 minut z Bogiem.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Obcy. Decydujące starcie – jak zmienić Kościół ponuro – katolicki w dom dla tych, którzy omijają świątynie szerokim łukiem – mówi o. Lech Dobroczyński  franciszkanin.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Leszek Maćkowiak l. 62, Kazimiera Drewniak l. 87, Jacek Głowacki l. 54. Wieczny odpoczynek…