Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od wtorku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 .  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W tym tygodniu wymienianki za zmarłych połączone z różańcem codziennie oprócz środy i niedzieli o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek 11 listopada obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. nastąpi wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła. Po zakończonej Mszy św. wspólnie ze sztandarami w towarzystwie orkiestry przejdziemy pod pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność przy ul. Paderewskiego i tam dalszy ciąg uroczystości w ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Rodziny Kolpinga.
 4. W środę po nowennie o godz. 17.00 na probostwie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 6. Dzisiaj przed kościołem małżeństwa zbierają ofiary do puszek, które będą przeznaczone na wsparcie finansowe na rzecz mającego powstać na naszym cmentarzu pomnika poświęconego Utraconym i Niechcianym Dzieciom. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W sobotę przypada 16 dzień miesiąca, czcimy relikwie św. Jana Pawła II.
 8. W sobotę obchodzić będziemy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – zapraszamy wszystkich, którzy stracili swoich bliskich w wypadkach drogowych na wieczorne wymienianki połączone z różańcem o godz. 18.00.
 9. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 10. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 11. W Biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych.
 12. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 13. W przyszłą niedzielę przypada, ustanowiony przez papieża Franciszka, III Światowy Dzień Ubogich.
 14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Imiona dzieci przed Mszą św. prosimy zgłosić w zakrystii.
 15. W piątek 15 listopada o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Gruzji i Armenii. Prosimy przynieść wpłatę 1000 zł.
 16. Parafialny Zespół Caritas przy parafii Nawiedzenia NMP prosi osoby pragnące korzystać z pomocy żywnościowej, aby zgłosiły się po skierowanie do MOPSU lub GOPSU do 16 listopada br. Uzyskane skierowanie zakwalifikuje osoby do otrzymania darów. O terminie wydawania darów będziemy informować.
 17. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek św. Marcina z Tours (bp), we wtorek św. Jozafata (bp, m), w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
 18. Fundacja „ mam marzenie” prosi za naszym pośrednictwem Drogich Parafian o nowe maskotki i materiały plastyczne dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych. W przyszłą niedzielę będą wystawione kosze, a każdy kto chciałby wesprzeć to szlachetne dzieło będzie mógł to uczynić.
 19. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Rozmowa z prymasem Wojciechem Polakiem o tym, gdzie szukać prawdy, kogo słuchać i czym naprawdę żyje Kościół w Polsce.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Kościół i naród – o właściwej relacji między narodem i Kościołem, naszej otwartości na innych oraz zestawieniem Polak – katolik – mówi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Danuta Krajewska l. 59, Maria Głowik l. 70, Jadwiga Walczak l. 88, Maria Leszek l. 81, Roman Serafinowicz l. 71 - Wieczny odpoczynek…