Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku  do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 .  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W tym tygodniu wymienianki za zmarłych połączone z różańcem w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.
 2. Dziękujemy za uczestniczenie we Mszy św. w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada: pocztom sztandarowym różnych stowarzyszeń, organizacji, szkół i ruchów religijnych i świeckich, władzom miejskim, gminnym i powiatowym, kombatantom, rzemieślnikom, braciom strzeleckim, braciom strażakom formacji zawodowej i ochotniczej, harcerzom, delegacjom różnych środowisk naszego miasta, służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, p. organiście, orkiestrze, pp. kościelnym, policji za kierowanie ruchem, lokalnym mediom, wszystkim drogim parafianom i gościom za dar wspólnej modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. We wtorek lub czwartek o godz. 18.15 w auli Domu Parafialnego spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
 4. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy Domu Parafialnego.
 5. W piątek wieczorną Mszę św. uświetni występ naszego chóru parafialnego z racji św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Od godziny 18.00 zapraszamy na półgodzinny występ naszego chóru. Już dzisiaj wszystkim chórzystom i p. organiście życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Cecylii , niech święta Cecylia patronuje również chórkowi dziecięcemu, s. Agacie i p. Arturowi oraz wszystkim opiekunom młodych śpiewaków, a także młodzieżowemu zespołowi muzycznemu. Niech wszyscy śpiewają Panu z radością.
 6. W ubiegłą niedzielę na mający powstać pomnik Dziecka Utraconego i Niechcianego zebrano 2000 zł., wszystkim ofiarodawcom i zbierającym małżeństwom, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 8. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 9. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 10. W Biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych.
 11. Dzisiaj przypada, ustanowiony przez papieża Franciszka, III Światowy Dzień Ubogich.
 12. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny (dz,m), w środę św. Rafała Kalinowskiego (p), w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii ( dz i m)
 13. Fundacja „ mam marzenie” prosi za naszym pośrednictwem Drogich Parafian o nowe maskotki i materiały plastyczne dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych. Dzisiaj są wystawione kosze, a każdy kto chciałby wesprzeć to szlachetne dzieło może to uczynić.
 14. W ramach obchodów roku jubileuszowego 100-lecia harcerstwa w Chodzieży serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy i sympatyków harcerstwa na Mszę św. z okazji setnych urodzin śp. harcmistrza Zenona Goślińskiego. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w czwartek 21 listopada o godz. 18.30.
 15. Sesja medytacji chrześcijańskiej – tęsknota za obecnością. Dla wszystkich zmęczonych, przepracowanych, z mnóstwem spraw na głowie, ta prosta modlitwa – bez nastawiania na osiąganie i zdobywanie, bez przekraczania kolejnych granic i stopni – dedykowana jest Tobie. Bóg ukazujący swój blask w ciszy – przemawia także do Ciebie. Spotkanie odbędzie się od 22 do 24 listopada 2019 w CEF w Gnieźnie ul. Seminaryjna 2.
 16. Mrok Żałoby i Światło Nadziei – rekolekcje dla osób, które utraciły dziecko – w dniach od 29 listopada do 1 grudnia br. W Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie ul. Seminaryjna 2 . Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 17. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Diecezjalnie i w parafiach – w ostatnią sobotę listopada rozpoczniemy oficjalnie przygotowania do przyszłorocznej peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji gnieźnieńskiej.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Drugie życie – o wychodzeniu z nieczystości, rozbrajaniu zła i dawaniu szczęścia, opowiadają nowożeńcy Gabriela i Adam.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Józef Siwiński l. 72, Eugeniusz Kin l. 58 - Wieczny odpoczynek…