Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku  do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 .  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W środę po nowennie o godz. 17.00 spotkanie Koła Misyjnego w Domu Parafialnym.
 2. W czwartek 28 dzień miesiąca uczcimy relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej – patronki pielęgniarek.
 3. Zapraszamy do udziału w 33 dniowych rekolekcjach internetowych według św. Ludwika do Montforta „ Jedno serce”. Rekolekcje rozpoczynają się 29 listopada na stronie internetowej jednoserce.org. Osoby chętne do udziału w rekolekcjach zapraszamy na spotkanie do auli Domu Parafialnego w poniedziałek 25 listopada po wieczornej Mszy św.
 4. W sobotę 30 listopada o godz. 15.30 w Katedrze w Gnieźnie I Nieszpory Adwentu, które rozpoczną nasze diecezjalne przygotowanie przed nawiedzeniem Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry. Przedstawiciele naszego dekanatu również będą uczestniczyć w tym diecezjalnym modlitewnym przygotowaniu.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Na wszystkich Mszach św. będą święcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7530 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zostały wykonane prace naprawcze przy Domu Parafialnym, kościele i na probostwie koszt 7500 zł.
 7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne, jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 13 zł., a mała 7 zł.
 8. Odpust ku czci św. Mikołaja pierwszego patrona naszej Parafii, obchodzić będziemy w czwartek 5 grudnia. Szczegóły podamy za tydzień.
 9. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od drugiej niedzieli adwentu, czyli 8 grudnia. Szczegóły za tydzień.
 10. Spotkania w ramach katechezy przedmałżeńskiej w Budzyniu, rozpoczynają się w sobotę 7 grudnia o godz. 19.15 w salce parafialnej. Kolejne terminy to 15, 23 grudnia 2019 r. oraz 11, 18 i 25 stycznia 2020 r.
 11. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 12. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 13. W Biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za naszych zmarłych. Modlitwy za zmarłych rozpoczniemy od I niedzieli Adwentu.
 14. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek św. Katarzyny Aleksandryjskiej (dz,m) – patronki kolejarzy, w sobotę Święto św. Andrzeja Apostoła.
 15. Mrok Żałoby i Światło Nadziei – rekolekcje dla osób, które utraciły dziecko – w dniach od 29 listopada do 1 grudnia br. W Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie ul. Seminaryjna 2 . Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- O tym, jak wierzyć we wszechmoc Boga, kiedy codzienność niesie tyle zła. Jest również kolejny numer modlitewnika „ 5 minut z Bogiem”.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Prawo do religii – urzędowa dyskryminacja jakiejkolwiek religii nie jest w Polsce częstym problemem. Ataki na wierzących jednak się zdarzają.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Zbigniew Miklejewski l. 66, Henryk Łączka l. 73, Irena Galasińska l. 87, Ks. prof. Jan Kanty Pytel pogrzeb odbędzie się w Budzyniu we wtorek o godz. 11.00 - Wieczny odpoczynek…