Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku  do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 .  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Od poniedziałku zapraszamy, w sposób szczególny dzieci, do udziału w Mszach św. „ Roratnich”, które będą odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony, Natomiast „ Roraty” dla młodzieży będą odprawiane w każdy piątek o godz. 18.30.
 2. W czwartek 5 grudnia zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci św. Mikołaja – pierwszego patrona naszego Kościoła i Parafii. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Ks. Hubert Staszak wikariusz z parafii św. Barbary w Budzyniu. Zaproszeni zostali wszyscy Księża Wikariusze naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe naszej parafii oraz Drogich Parafian i Gości.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. odpustowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Rodzina Radia Maryja. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, Komunia św. co 20 minut. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną od godz. 8.30.
 4. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 5. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
 6. Msza św. w dniu patronki Liceum Ogólnokształcącego Św. Barbary zostanie odprawiona w środę 4 grudnia o godz. 8.00 w intencji dyrekcji, nauczycieli, katechetów, pracowników i wszystkich uczniów.
 7. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 13 zł., a mała 7 zł. Świece można również kupić w biurze Caritas w Domu Parafialnym, w środę od godz. 16.00 do 17.30 i w piątek od godz. 10.00 do 11.00. Serdecznie dziękujemy za transport świec z Podstolic, Panom Henrykowi Wypyszyńskiemu i Wojciechowi Kubiakowi. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. „ Tytki miłosierdzia” są wyłożone na stołach w przybudówce, prosimy o zabranie, jeżeli ktoś chciałby pomóc potrzebującym z naszej parafii. Wypełnione trwałą żywnością, środkami czystości, słodyczami dla dzieci i upominkami dla dzieci, prosimy o zwrot do biura Caritas w Domu Parafialnym, lub Biura Parafialnego , bądź zakrystii do 15 grudnia.
 9. Od przyszłej niedzieli 8 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Paweł Ratajczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy, aby skorzystać z tego czasu, który Pan Bóg nam daje. Ojciec rekolekcjonista będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek, jako pomoc rodakom żyjącym w krajach byłego Związku Radzieckiego.
 11. W przyszłą niedzielę dzieci z chórku będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, a ofiary będą przeznaczone na wyjazd w czasie ferii zimowych.
 12. Odpust ku czci św. Barbary w Budzyniu w środę o godz. 18.00, a ku czci św. Mikołaja w Ujściu w piątek o godz. 18.00.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 14. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek św. Franciszka Ksawerego /p/ - patrona misji, w środę św. Barbary /dz, m/, w piątek św. Mikołaja /bp/, w sobotę św. Ambrożego / bp, dK/.
 15. W przyszłą niedzielę 8 grudnia od godz. 12.00 do 13.00 przypada tzw. Godzina Łaski o godz. 12.00 odmówimy modlitwę różańcową, a następnie o godz. 12.30 Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Czego nauczyli mnie ludzie Wschodu? Rozpoczynamy cykl adwentowy z o. Wojciechem Surówką.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Nasz człowiek w Neapolu – przed grobem Ks. Dolindo codziennie modlą się Polacy.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Małgorzata Szpek l. 48, Jowita Starewicz 78 - Wieczny odpoczynek…