• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku  do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00, we wtorek po Mszy św. o godz. 10.00 .  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Zapraszamy, w sposób szczególny dzieci, do udziału w Mszach św. „Roratnich”, które są odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony, Natomiast „Roraty” dla młodzieży są odprawiane w każdy piątek o godz. 18.30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe – program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Rekolekcje poprowadzi o. Paweł Ratajczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne codziennie do środy włącznie o godz. 8.00 i 18.30 dodatkowo w środę o godz. 17.00. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Natomiast po wieczornej Mszy św. spotkanie rekolekcyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Klasy ósme i pierwsze szkół średnich. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży z klas pierwszych szkół średnich i zawodowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Skorzystajmy z tego czasu, który Pan Bóg nam daje. Ofiary zbierane w środę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej. Można również nabyć kalendarz misyjny.
 3. Tradycyjnie w drugą niedzielę adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dzisiaj przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do Polaków żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego. Wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.30 Msza św.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Szkoły Słowa Bożego w Domu Parafialnym.
 6. We wtorek o godz. 10.00 Msza św. i poświęcenie sztandaru im. Marii Grzegorzewskiej dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
 7. W przyszłą sobotę 14 grudnia o godz. 10.00 w Domu Parafialnym spotkanie z pielgrzymami, którzy byli we Włoszech. Serdecznie zapraszamy.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 13 zł., a mała 7 zł.  Świece można również kupić w biurze Caritas w Domu Parafialnym, w środę od godz. 16.00 do 17.30 i w piątek od godz. 10.00 do 11.00.
 9. „ Tytki miłosierdzia” są wyłożone na stołach w przybudówce, prosimy o zabranie, jeżeli ktoś chciałby pomóc potrzebującym z naszej parafii. Wypełnione trwałą żywnością, środkami czystości, słodyczami dla dzieci i upominkami dla dzieci, prosimy o zwrot do biura Caritas w Domu Parafialnym, lub Biura Parafialnego , bądź zakrystii do 15 grudnia.
 10. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła i w Biurze Parafialnym.
 11. Dzisiaj dzieci z chórku rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a ofiary będą przeznaczone na wyjazd w czasie ferii zimowych.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 13. W piątek 13 grudnia przypada 38 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego – pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich ofiarach, wszystkich internowanych i prześladowanych oraz o naszej umiłowanej Ojczyźnie.
 14. Prosimy rodziców i pełnoletnich uczniów o wypełnienie prośby do katechety o potwierdzenie uczęszczania na lekcje religii. Podczas odwiedzin duszpasterskich czyli kolędy, prosimy o przedstawienie tego dokumentu. Jego brak będziemy traktowali jakoby uczeń nie uczęszczał na te lekcje. Prośby te są do pobrania u katechety lub w zakrystii po Mszy św. Można również skorzystać ze strony internetowej margonin.parafia.info.pl w zakładce potwierdzenie katechezy.
 15. Od piątku rozpoczynamy spowiedzi św. w dekanacie: w piątek w Podstolicach i Wyszynach, w sobotę parafia Nawiedzenia NMP., w poniedziałek w Raczynie i Stróżewie, we wtorek w Budzyniu, w środę w Szamocinie w czwartek w Margoninie, w piątek w Ujściu w sobotę 21 grudnia w naszym kościele. W związku z tym w piątek nie będzie spowiedzi św. od godz. 17.00.
 16. I Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 04 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 w kościele św. Floriana. Zgłoszenia wraz z podkładem muzycznym można składać u Sióstr Serafitek w świetlicy „ Promyk Dobra” przy ul. Ujskiej od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 18.00 do 18 grudnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy – śpiewajmy na chwałę Jezusowi.
 17. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu odpustu ku czci św. Mikołaja, pierwszego patrona kościoła i parafii. Księżom wikariuszom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej ołtarza, p. organiście i chórowi parafialnemu, pp. kościelnym i wszystkim Drogim Parafianom i Gościom. Serdeczne Bóg zapłać.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- O tym, kim jest dzisiaj ksiądz dla młodego pokolenia.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Spotkanie z nieznanym światem – pielgrzymka Franciszka do Japonii była drugą wizytą papieską w historii kraju.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Franciszek Chuchla l. 70, Stanisława Włodarczak l. 77 – pogrzeb odbył się w Lubaszu, Jarosław Gali l. 56 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook