Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, w poniedziałek i piątek, początek po Mszy św. o godz. 8.00.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 i 8.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Pasterki będą odprawione o godz. 22.00 i 24.00.
 2. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. W drugie Święto Bożego Narodzenia czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W tym dniu tradycyjnie składka jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W drugie święto Bożego Narodzenia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.
 5. W drugie święto Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji Powstańców Wielkopolskich w 101 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Po Mszy św. złożenie kwiatów i modlitwa pod pomnikiem przy dworcu kolejowym.
 6. Godziny otwarcia biura parafialnego: w poniedziałek według normalnego planu, w Wigilię biuro będzie nieczynne, w piątek od 9.00 do 12.00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny.
 8. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła i w Biurze Parafialnym.
 9. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 10. W piątek od 17.00 okazja do spowiedzi św.
 11. Dzisiaj na Rynku w godz. od 16.00 do 19.00 przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców naszego miasta. Niech to będzie czas rodzinnego spotkania w bliskości świąt Bożego Narodzenia.
 12. Betlejemskie Światło Pokoju to od lat idea wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Harcerze jak co roku pragną, aby Światło dotarło do każdego mieszkańca. Będzie można ich spotkać na Rynku 22 grudnia od godz. 16.00, podczas świątecznego spotkania dla mieszkańców i 24 grudnia od 9.00 do 13.00. Będzie można u nich dostać znicz – co łaska, oczywiście własne znicze są również bardzo mile widziane.
 13. Od 27 grudnia do 5 stycznia 2020 r., odbędzie się w naszej parafii Kurs Oazowy dla Animatorów. Młodzież, będzie uczestniczyć w rekolekcjach, które przygotują ich do posługi animatora w Ruchu Światło – Życie. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław wraz z innymi kapłanami i osobami zaproszonymi. Pamiętajmy o młodzieży w naszej osobistej modlitwie.
 14. Trzy feretrony ( Serca Pana Jezusa, św. Józefa i św. Stanisława Kostki) – zostały zabrane do renowacji. Wrócą za około trzy miesiące.
 15. Kolędy dla Natana są rozprowadzane przed kościołem, koszt 20 zł. – całość jest przeznaczona na operację , rekonstrukcję ucha i przywrócenie słuchu Natana.
 16. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- Tęsknota za Bożym Narodzeniem – świat, który żyje, jakby Boga nie było, zaczyna odczuwać Jego brak. Jest również miesięcznik 5 minut z Bogiem. Podwójny numer, koszt 10 zł. Jest również L,Osservatore Romano.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Czas mu nie uciekł – oparcie w rodzinie jest ważniejsze od wszystkich moich ról – mówi Franciszek Pieczka, który zagrał ich ponad pięćset.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Henryk Pietrowiak l. 73, Zofia Komorowska l. 66, Władysław Ratajewski l. 89/ pogrzeb odbył się w Żoniu/, Zdzisław Mach l. 71 - Wieczny odpoczynek…