• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Trwają katechezy Nowej Ewangelizacji, zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15 do auli Domu Parafialnego.
 2. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych” – o godz. 12.30 w kościele Nawiedzenia NMP Msza św., a o godz. 14.00 w „Zakątku katyńskim” na naszym cmentarzu uroczystość patriotyczna ku czci bohaterów.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą Koło Misyjne i Szkoła Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, Komunia św. co 20 minut, również po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 4. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na trwającą nowennę przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 5. Podczas Wielkiego Postu zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.15.
 6. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Hubert Staszak wikariusz z Budzynia.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych odbędzie się w poniedziałek i wtorek 2 i 3 marca o godz. 18.00 w auli Domu Parafialnego. Możliwość wyboru dogodnego terminu. Serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 9. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy 11 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Daniel Biedniak ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego daru w tym świętym czasie pokuty. Równolegle z rekolekcjami parafialnymi trwać będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP nr 1, Oleśnicy, Szkoły specjalnej i SP nr 3.
 10. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. W tym roku nasze zobowiązania wobec archidiecezji w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą tak jak w roku ubiegłym 7 zł. Jak zwykle liczymy na ofiarność wiernych, aby parafia mogła wywiązać się ze wszystkich zobowiązań. Pod chórem będzie wystawiona skarbona do której prosimy składać koperty na daninę.
 11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki, które są miniaturą paschału, z którymi będzie można przyjść do kościoła na liturgię Wielkiej Soboty. Koszt 5 zł.
 12. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 14. W środę 4 marca przypada odpust ku czci św. Kazimierza w Podstolicach. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 15. W środę 4 dzień miesiąca czcimy relikwie patrona naszej parafii i miasta św. Floriana.
 16. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 17. Zapraszamy na „ Wielkopostny wieczór z filmem”, w każdą środę o godz. 19.30 w Domu Parafialny. Zapraszamy wspólnie z Siostrami Serafitkami.
 18. Dziękuję Panom Krzysztofowi Słodowicz i Ryszardowi Ślot za wymianę grzałek w piecach ogrzewających kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 19. W Przewodniku katolickim możemy przeczytać: Przebaczenie jest trudne, zwłaszcza, że niektóre krzywdy bolą naprawdę dotkliwie. O tym, jak przebaczać i odbudować relację.
 20. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać : Marihuana nie leczy – o 12 – latku potrzebującym dopalacza, kampanii na rzecz marihuany i wypłukaniu THC z organizmu dziecka mówi prof. Mariusz Jędrzejko. Jest równie L,Osservatore Romano.
 21. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Bogdan Włodzimierowicz l. 70, Weronika Wiszniewska l. 90, Marian Roszyk l. 58, - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook