• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, w poniedziałek i wtorek od godz. 12.45 do wieczornej Mszy św. oraz w czwartek do godz. 14.15, a w  piątek do godz. 15.00. Wszystkie zmiany ze względu na rekolekcje szkolne.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Trwają katechezy Nowej Ewangelizacji, zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15 do auli Domu Parafialnego.
 2. Podczas Wielkiego Postu zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.15.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Hubert Staszak wikariusz z Budzynia.
 4. Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do najbliższej  środy 11 marca. Rekolekcje prowadzi O. Daniel Biedniak ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W niedzielę wszystkie Msze św. z naukami rekolekcyjnymi, w poniedziałek i wtorek Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.30, a w środę dodatkowo o godz. 17.00. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania. Równolegle z rekolekcjami parafialnymi trwać będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP nr 1, Oleśnicy, Szkoły specjalnej i SP nr 3.
 5. W środę na zakończenie rekolekcji parafialnych ofiary zbierane w kościele będą naszym podziękowaniem O. Danielowi za prowadzenie rekolekcji parafialnych i szkolnych.
 6. W piątek 13 marca wszystkie dzieci przystępujące do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 18.30 odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy przynieść świece komunijne. Zapraszamy dzieci z rodzicami i najbliższymi.
 7. W piątek przypada 7 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na Stolicę Piotrową – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 8. Poradnia psychologiczna będzie czynna w sobotę od godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 9. Dzisiaj przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes. Celem tego dzieła jest wsparcie polskich misjonarzy w prowadzeniu różnych dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, edukacyjnych i medycznych na misjach.
 10. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest wystawiona skarbona do której prosimy składać koperty na daninę. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki, które są miniaturą paschału, z którymi będzie można przyjść do kościoła na liturgię Wielkiej Soboty. Koszt 5 zł oraz świece wielkanocne w kształcie jaja z podstawką w cenie 12 zł. Dziękujemy p. Henrykowi Wypyszyńskiemu za przywiezienie tych świec z Podstolic. Bóg zapłać.
 12. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 14. Zapraszamy na „ Wielkopostny wieczór z filmem”, w każdą środę o godz. 19.30 w Domu Parafialny. Zapraszamy wspólnie z Siostrami Serafitkami.
 15. Zatrzymaj się i przestań gonić. Daj Bogu i sobie szansę. Przyjdź do Domu Parafialnego 21 i 22 marca na Kurs Filip. Wspólnota Jan Chrzciciel zaprasza, aby ten czas przeżyć razem. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.
 16. Dzień Skupienia dla Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn odbędzie się w Wągrowcu 28 marca. Zgłoszenia i wpłata 20 zł. do 20 marca w biurze parafialnym.
 17. Kolejny raz z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, w tym roku pod hasłem „ Od zranienia do uzdrowienia”. Trasę czerwoną, która liczy 41 km przejdziemy w nocy z piątku na sobotę, czyli 27 na 28 marca. Naszą wyprawę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na stronę org.pl gdzie należy znaleźć rejon Chodzież. W przypadku dodatkowych pytań oraz informacji prosimy o kontakt z ks. Krystianem. Osoby, które chciałyby otrzymać pakiet proszone są , aby osobiście skontaktowały się z ks. Krystianem do 15 marca. Spotkanie informacyjne dla wszystkich uczestników EDK odbędzie się 25 marca o godz. 19.20 w auli Domu Parafialnego.
 18. Na święta wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do Drogich Parafian o pomoc w przygotowaniu tych paczek. Prosimy o produkty trwałe: mąka, cukier, ryż, makaron, oliwa, konserwy, słodycze oraz środki czystości. Prosimy o przynoszenie tych darów do zakrystii, lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania bądź do biura Caritas w Domu Parafialnym. Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 19. W Dniu Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz wspieramy naszymi modlitwami. Szczęść Boże.
 20. W Przewodniku katolickim możemy przeczytać: o tym, czy Kościół w Niemczech zmierza we właściwym kierunku.
 21. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać : Czy Bóg tu jeszcze mieszka? Co pozostało z chrześcijaństwa w Holandii?. Jest równie L,Osservatore Romano.
 22. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Genowefa Sieczkarska l. 70,Ewa Machniak l. 60, Jacek Kamiński l. 39, Maria Masternak l. 81 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook