• slajd3
A A A

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku  do piątku . Początek po Mszy św. o godz. 8.00.

 1. Przypominamy o zarządzeniu władz państwowych, obecność w kościele do 5 osób. Pierwszeństwo rodzina zamawiająca intencje Mszy św. Te same reguły obowiązują wtedy kiedy jest pogrzeb zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Wszystkie osoby są wpuszczane do Kościoła na Mszę św. przez zakrystię.
 2. Ogłaszany objazd chorych w Wielką Środę nie odbędzie . Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa „Posługa wobec osób chorych i w podeszłym wieku ograniczona jest do sytuacji, w których znajdują się one w niebezpieczeństwie śmierci”.
 3. Prosimy o powiadomienie kto i kiedy przystąpił do Duchowej Adopcji. Informację prosimy wrzucić do skarbony z prośbami na nowennę.
 4. Odwołane zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 5. Droga Krzyżowa będzie transmitowana z kaplicy domowej Arcybiskupów Gnieźnieńskich w piątki o godz. 20.10.
 6. Gorzkie Żale będą transmitowane z Katedry Gnieźnieńskiej w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00
 7. Również z naszego kościoła transmitujemy niektóre Msze św. i nabożeństwa . Godziny transmisji podawane są na stronie parafialnej.
 8. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek , a ks. Proboszcz będzie przyjmował w środę . Według obowiązującego porządku.
 9. W tych trudnych dniach pomagajmy sobie wzajemnie, a szczególnie pamiętajmy o ludziach starszych. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 10. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest wystawiona skarbona do której prosimy składać koperty na daninę. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Nie będzie I czwartkowej wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 12. Nie będzie sobotniej katechezy chrzcielnej dla rodziców i chrzestnych.
 13. Ponieważ w tym roku rezygnujemy ze spowiedzi św. z udziałem kapłanów z dekanatu, dlatego dajemy już teraz okazje do spowiedzi św. i tak codziennie w czasie rannych Mszy św. , pół godziny przed Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz godzinę przed wieczorną Mszą św.
 14. W zakrystii można nabyć Paschaliki, w cenie 5 zł. oraz świece wielkanocne w kształcie jaja z podstawką w cenie 12 zł.
 15. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 16. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową.
 17. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Jak długo szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci będą musiały przebywać w domach, nie będą dla nich organizowane żadne zajęcia w parafiach. Dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I Komunii św. i Bierzmowania.
 18. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 19. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Elżbieta Nowacka l. 60 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook